×

Z powodu koronawirusa LOT wymienia bilety. Oferta dotyczy lotów z datą przed 24 kwietnia

Panika przed koronawirusem zatacza coraz szersze kręgi. Polacy boją się wyjeżdżać za granicę, w obawie, że tam zostaną zarażeni. W tej sytuacji Polskie Linie Lotnicze postanowiły wykazać się zrozumieniem i zaoferowały swoim klientom możliwość bezpłatnego przebukowania biletów. Z oferty LOT-u wynika, że narodowy przewodnik marzy o tym, by epidemia koronawirusa wygasła przed weekendem majowym.

Zagrożenie epidemią

Chociaż pierwsze przypadki koronawirusa zostały już w Polsce potwierdzone, oficjalna liczba zarażonych nadal utrzymuje się na poziomie niższym niż w takich krajach europejskich jak Hiszpania, gdzie odnotowano, jak dotąd 402 chorych i 8 zmarłych, Francja, gdzie chorują 653 osoby, a 9 zmarło, Niemcy z 670 zarażonymi oraz Włochy, które na terenie Europy przodują w tragicznej statystyce. Do tej pory zmarło tam 197 osób, a całkowitą liczbę zarażonych szacuje się na 4636 osoby.

Ilość nowych zarażeń wzrasta także w Stanach Zjednoczonych, w Korei Południowej, Iranie i Japonii. Liczbę chorych na koronawirusa szacuje się obecnie na 102 241 w skali całego świata.

Zalecenia GIS

Główny Inspektorat Sanitarny w oficjalnym komunikacie odradza podróże do Chin, Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japoniii i niektórych regionów Francji oraz Niemiec:

Na podstawie danych dotyczących oceny ryzyka opracowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego, Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu, Francji (departament Oise w Regionie Hauts-de-France, region Ile-de France, departament Górna Sabaudia w regionie Owernia-Rodan-Alpy, departament Morbihan w regionie Bretania), Niemiec (Nadrenia Północna-Westfalia) i Japonii.

Osobom, przebywającym we Francji, Niemczech i Hiszpanii, GIS zaleca stosowanie szczególnych środków ostrożności, a zwłaszcza unikanie dużych skupisk ludzkich.

Decyzja LOT-u

W tej sytuacji Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały się okazać troskę o zdrowie obywateli i zaproponować im bezpłatne przebukowanie biletów lotniczych. Można będzie wymienić bilety zakupione przed 31 marca 2020 roku na loty zaplanowane od 6 marca do 24 kwietnia 2020 roku.

Oznacza to, że LOT trzyma kciuki, by epidemia koronawirusa wygasła przed długim weekendem majowym. W przeciwnym razie zarówno linie lotnicze jak i biura podroży poniosą niewyobrażalne straty. Długi weekend majowy jest dla Polaków tradycyjnie ulubionym okresem wyjazdowym. Bilety i wycieczki są zwykle rezerwowane z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, a popyt jest tak duży, że linie lotnicze i biura podróży mogą pozwolić sobie na podnoszenie cen w tym okresie.

W ramach oferty LOT-u, bilety będzie można przebukować na dowolną datę, byle wypadła przed 31 grudnia 2020 roku.

Źródła: warszawawpigulce.pl, zdrowie.wprost.pl

Może Cię zainteresować

zamknij