×

Pijanej matce wypadło z nosidełka 9-dniowe dziecko. Zataczała się i potykała o własne nogi

Wczoraj w nocy policja zatrzymała pijaną matkę na warszawskiej Woli. 30-latka zataczała się i nie była w stanie panować nad sobą. Została zatrzymana po tym, gdy z nosidełka wypadło jej 9-dniowe niemowlę. To natychmiast zwróciło uwagę przechodniów, którzy od razu zareagowali. Na miejsce została wezwana policja.

Z nosidełka wypadło jej 9-dniowe niemowlę, gdy przechodziła obok sklepu monopolowego

Jej córeczka miała zaledwie kilka dni, a 30-latka opiekowała się nią pod wpływem alkoholu. Po tym, gdy została zatrzymana przez policję, zbadano ją. W wydychanym powietrzu miała promil alkoholu.

z nosidełka wypadło jej 9-dniowe niemowlę

Tylko dzięki interwencji przechodniów możliwe było zatrzymanie kobiety i przewiezienie niemowlęcia do szpitala

Stanowisko w sprawie zajęła także Policja z Woli. Cytat pochodzi z komunikatu dla PAP:

Kobieta idąc chodnikiem trzymała w ręku nosidełko z dzieckiem. W pewnej chwili niemowlę wypadło matce z nosidełka. Dziecko spadło na trawę i nie przestawało płakać. W pewnej chwili potknęła się i z nosidełka dziecko wypadło jej na trawę. Od razu chwyciła je i włożyła do nosidełka przykrywając kocykiem. Dziecko płakało i to zwróciło uwagę przechodniów

Pijana 30-latka już usłyszała zarzuty

Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia grozi jej nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Sprawa trafi do sądu rodzinnego.

Może Cię zainteresować

zamknij