×

Matka trójki dzieci szczerze na temat rodzicielstwa. Dzisiaj patrzy na to zupełnie inaczej

Życie matki nie jest łatwe. Obawy i troski o własne dzieci potrafią być do tego stopnia duże, że kobiety często zapominają o tym, co powinno być dla nich najważniejsze.

Oto list jednej z mam, który daje do myślenia. Przeczytaj go uważnie.

Każdej nocy zasypiasz słuchając kołysanki, podczas gdy Twoja główka tuli się do mojego ramienia. Pijesz mleko i ssiesz smoczek do momentu, aż zamkniesz oczka. Tak wygląda zdecydowana większość nocy. Czasami zdarza się, że muszę zachęcać Cię do snu, jednak nie masz absolutnie nic przeciwko temu. Są też takie noce, kiedy po prostu nie zamykasz oczu. Zdarzają się średnio trzy razy w miesiącu. I wcale nie chodzi wtedy o to, że jesteś rozdrażniona czy coś Cię boli. To noce, podczas których chcesz po prostu spoglądać na swoją mamę.

Macierzyństwo zmusza mnie do bycia obecną w każdej chwili, ale niestety, bardzo często coś mnie rozprasza. Każdego dnia rozpraszają mnie moje obawy i troski o Ciebie i Twoje rodzeństwo. Martwię się, że poświęcam za mało czasu dla męża. Boję się osądu co do tego, jak funkcjonuje jako osoba, pracownik, kobieta, żona i matka.

Wiesz czego chcę Kochanie? Chciałabym, żeby ktoś kazał mi otworzyć oczy na to wszystko, co mnie otacza.

Nieumyślnie zamykałam oczy zbyt często. Nie dostrzegałam niezastąpionych chwil, które spędzałam w towarzystwie ważnych w moim życiu ludzi. Dziś już wiem, że każda chwila, w której patrzymy się na ukochaną osobę, nie jest zmarnowana. Czas z Tobą nigdy nie był zmarnowany.

Bounty

Mam troje dzieci, które uwielbiają się przytulać, które ślinią się z podniecenia, gdy dają buziaka, i które spoglądają na mnie przed snem. Jesteście całym moim życiem, które niejednokrotnie uciekało mi między palcami. Czas najwyższy to zmienić.

Może Cię zainteresować

zamknij