Wystarczy włożyć węża do toalety. Wizyta hydraulika stanie się zbędna

  Wystarczy włożyć węża do toalety. Wizyta hydraulika stanie się zbędna

  Jak usunąć zator z toalety?
  Jak usunąć zator z toalety?
  Źródło zdjęć: © Getty Images | ronstik
  25.02.2024 13:56

  Nie musisz zawsze dzwonić do hydraulika w przypadku zatkanej toalety. Pomimo tego, że wiele osób sądzi, iż bez profesjonalnej pomocy nie da się zwalczyć zatoru, nie jest to prawdą. Wystarczy mały wąż, a czas rozwiązania problemu z nieprawidłowo działającym WC skróci się do 2 minut. Warto przekonać się samemu.

  Możemy myśleć, że już nic nowego nie dowiemy się o toalecie. Wiemy, jakie metody można zastosować, by pozbyć się osadów kamienia i plam, a także jak usunąć nieprzyjemny zapach, ale mało kto jest świadomy, jak sobie radzić z zatkanym WC. Zator w toalecie wydaje się prawdziwą katastrofą, a wiele osób w takiej sytuacji od razu dzwoni po pomoc hydraulika. Czasami taki krok jest absolutnie niepotrzebny, ponieważ toaletę można odblokować w zaledwie kilka minut bez profesjonalnego sprzętu i umiejętności.

  Co powoduje, że toaleta się zatyka?

  Niestety musimy podzielić się smutnym faktem, ponieważ zatkanie toalety w większości przypadków jest wynikiem działań jej użytkowników. Jeżeli rura odpływowa nie jest zgnieciona ani wykrzywiona, to prawdopodobieństwo, że będzie się blokować "sama", jest bardzo małe. Najczęściej jest to wynikiem zasypywania jej zbyt dużą ilością papieru lub produktów higienicznych (takich jak tampony, podpaski czy patyczki do czyszczenia uszu).

  Następna część artykułu poniżej materiału wideo

  Najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić jest szybkie rozwiązanie tego problemu, ponieważ zator uniemożliwia korzystanie z toalety. Jeżeli toaleta zatka się w święto, czy w innym specjalnym okresie, nie ma zbyt dużych szans, aby jakikolwiek hydraulik przybył na pomoc w krótkim czasie. W takiej sytuacji zator w toalecie możemy zwalczyć tylko sami, dlatego warto wiedzieć jak sobie z tym poradzić.

  Jak odblokować zator w muszli klozetowej?

  Najlepszym rozwiązaniem na odblokowanie toalety jest użycie węża pralki (lub innej rurki o długości ok. 1 metra) i plastikowej butelki. Zacznij od przecięcia butelki na pół i wsunięcia wąskiej części na węża. Drugi koniec węża należy przyciąć pod kątem 45 stopni (tak, żeby jego koniec był zaostrzony). Miejsce gdzie wąż spotyka się z butelką owiń taśmą a ostry koniec włóż głęboko do toalety.

  Następnie przygotuj sok z jednej szklanki octu i jednej szklanki sody oczyszczonej. Zapewne już wiesz, co powinieneś zrobić dalej, ponieważ odblokowanie toalety przypomina usuwanie zatoru z umywalki lub brodzika. Do węża wrzuć sodę a następnie wlej ocet. Mieszanina zacznie się pienić co pomoże usunąć zator wewnątrz rur. Po skończeniu operacji, spuść wodę I sprawdź, czy rura jest już drożna.

  Taką operację powinniśmy przeprowadzać od czasu do czasu, aby utrzymać czyste rury. Jeśli będziesz wykonywał ją regularnie, nigdy więcej nie zaskoczy cię zatkana toaleta. Nie zapominaj, że nie powinniśmy wrzucać do toalety takich rzeczy jak choćby resztek użytego oleju, produktów higienicznych czy ogromnej ilość papieru toaletowego. Pomoże ci to uniknąć przyszłych problemów.

  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także