×

Wyśmiała wygląd własnego dziecka. „Wygląda jak 65-letni wujek”

Dumne mamy zazwyczaj uwielbiają się dzielić zdjęciami swoich pociech w mediach społecznościowych. W końcu dla każdej z nich jej dziecko jest najpiękniejsze na świecie. Ale bywa i tak, że nawet świeżo upieczona matka patrzy na maleństwo krytycznym okiem. Ta mama wyśmiała wygląd własnego dziecka. Reakcja internautów była zaskakująca.

Kontrowersyjny trend na TikToku

Mija wiele miesięcy oczekiwania, a na świecie pojawia się mała, słodka istotka. Ma maleńkie paluszki, mikroskopijne stópki i śliczne usteczka. Rodzice i ich bliscy natychmiast próbują się dopatrzeć podobieństwa do mamy lub taty, ewentualnie któregoś z dziadków.

Gdy do mediów społecznościowych trafia zdjęcie maluszka, w komentarzach sypią się komplementy i gratulacje. Rodzice pękają z dumy. Nie ma co się dziwić, że niektórym z trudem przychodzi pogodzenie się z faktem, że czerwone lub sine, a do tego spuchnięte maleństwo ze spłaszczonym nosem i przymkniętymi oczami nie jest aż tak piękne, jak może się wydawać rodzicom. Żółtaczka również nie dodaje maluszkowi uroku, ale to zupełnie nie przeszkadza niektórym mamom w wykonaniu sesji fotograficznej na Facebooka lub Instagrama.

Ale są i tacy rodzice, którzy na swoje dziecko patrzą wyjątkowo krytycznym okiem. Stąd kontrowersyjne wyzwanie na TikToku, które nazywa się „ugly babies” („brzydkie dzieci”). Rodzice publikują zdjęcia swoich pociech, przypominając, że rzeczywistość wcale nie wygląda tak, jak na Instagramie czy w reklamie. Pokazują dzieci spuchnięte, z grymasem na twarzy, czasami niesymetryczne. Po prostu takie, jakie są naprawdę.

Ten trend zaczęli rodzice, którzy uważali, że ich maluchy będą super słodkie, a wcale takie nie były. Pomyślałam: Wygrałam! Wygrałam! Wygrałam!

– tłumaczy jedna z użytkowniczek TikToka.

Wielu internautów pokochało to wyzwanie i komplementuje mamy, które nie wstydzą się pokazać „brzydkich dzieci”.

Wyśmiała wygląd własnego dziecka

Ta internautka dołączyła do kontrowersyjnego trendu i dodała film, który rozbawił internautów. Najpierw pokazała siebie w ostatnich tygodniach ciąży.

To ja, kiedy wyobrażałam sobie, jak piękne będzie moje nowo narodzone dziecko

– napisała.

Potem dodała dwa zdjęcia maluszka, na których bobasek wygląda… dość niekorzystnie, choć nadal wyjątkowo uroczo. Mama użyła hashtagu „brzydkie dzieci” i wyznała, że jej synek wygląda jak… 65-letni wujek Mike.

Ten filmik wywołał wyjątkowo żywiołowe reakcje wśród użytkowników TikToka. Niektórzy porównują bobasa do głównego bohatera filmu z 2008 roku w reżyserii Davida Finchera pt. ”Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”, inni widzą… Gordona Ramsay’a z ”Hell’s Kitchen”.

Oby i to maleństwo wykazało się dużym poczuciem humoru w przyszłości, gdy znajdzie swoje zdjęcia w sieci, opatrzone hashtagiem „brzydkie dzieci”.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij