×

Tragedia w Rybniku. Matka wyrzuciła 11-miesięcznego synka z okna domu!

34-letnia mieszkanka Rybnika wyrzuciła dziecko przez okno. Pobudki jej działania pozostają tajemnicą. W jednorodzinnym domu przebywali w tym czasie inni członkowie rodziny. Na szczęście chłopczyk przeżył upadek z pierwszego piętra.

Tragedia w Rybniku

Trudno nie zauważyć, jak bardzo wzrosła liczba doniesień o przemocy i rodzinnych dramatach od początku pandemii koronawirusa. Media ogólnokrajowe i lokalne po kilka razy dziennie informują o kolejnych ofiarach domowych oprawców. Najczęściej są nimi dzieci…

Do kolejnej już w tym tygodniu tragedii doszło w Rybniku. Dzisiaj, 24 maja,  po ósmej rano rybnicka policja otrzymała zawiadomienie z osiedla domków jednorodzinnych przy ulicy Janasa. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, ze 34-letnia kobieta wyrzuciła przez okno 11-miesięcznego synka.

Na szczęście wysokość nie była duża i chłopczykowi udało się przeżyć upadek z pierwszego piętra. Helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował niemowlę do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Jego stan jest stabilny i nie wymaga pobytu na oddziale intensywnej terapii. 

Wyrzuciła dziecko przez okno

Nie wiadomo, dlaczego 34-letnia kobiet podjęła próbę zabójstwa własnego dziecka. Jak wykazało śledztwo, w jednorodzinnym domu znajdowali się w tym czasie inni członkowie rodziny.

Policja ustala, czy działanie matki było spowodowane chwilową niepoczytalnością czy może rodzinną awanturą. Jak wiadomo, przymusowa izolacja z powodu pandemii koronawirusa sprzyja konfliktom rodzinnym, przez które cierpią przeważnie dzieci.

Jak ujawnia rzecznik policji w Rybniku, Bogusława Kobeszko, śledztwo jest w toku:

Kwadrans po ósmej otrzymaliśmy zawiadomienie. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza.

34-letnia kobieta została zatrzymana przez policję. Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że jest trzeźwa.

Źródła: www.fakt.pl

Polecane

Może Cię zainteresować