×

„Wyrzucono nas z samolotu, bo moja 2-letnia córka nie chciała założyć maseczki”

Wyproszono rodzinę w samolotu, gdy dwuletnia córka histerią i płaczem odmówiła założenia maseczki. Linia lotnicza podtrzymuje stanowisko personelu pokładowego.

Dwulatka dostaje histerii

Eliz Fulop Orban wraz z mężem i dwuletnią córeczką wybrała się samolotem United Airlines z Denver w stanie Kolorado do Newark w New Jersey. Byli zaproszeni przez krewnych na kolację. Podróż na kolację samolotem może sprawiać wrażenie kosztownej fanaberii, ale państwo Orban dużo latają, zbierają mile i mają srebrną kartę lojalnościową linii United Airlines, co zwykle łączy się z dużymi zniżkami.

Pandemia nie ostudziła ich zapału do latania. Od wiosny czterokrotnie zdarzyło im się podróżować z dzieckiem samolotem i nigdy nie mieli żadnych problemów. Aż do teraz. Rodzina ostatecznie nie doleciała do Newark. Nawet nie wystartowała. Zanim jeszcze samolot ruszył z miejsca, na pokładzie doszło do awantury.

Powodem była dwuletnia córka państwa Orban, która na próbę założenia jej maseczki ochronnej zareagowała histerią. Personel pokładowy podjął interwencję, a matka dziewczynki nagrała całe zajście i udostępniła w mediach społecznościowych. Na nagraniu widać, jak dwulatka zasłania twarz, odmawiając założenia maseczki, a pracownik United Airlines każe rodzinie zabrać bagaże i niezwłocznie opuścić samolot.

Wyproszono rodzinę z samolotu

Matka dziewczynki tłumaczy, że ciężko zmusić histeryzujące dziecko do wypełnienia polecenia pracownika pokładowego:

Zobacz, ona płacze!

Pracownik odpowiada, że mu przykro, ale decyzji nie zmieni. Jak poinformowała Eliz Orban, po opuszczeniu samolotu dowiedzieli się, że ich bagaże poleciały do Newark, a oni sami zostali objęci zakazem lotów.

Linie lotnicze w rozmowie z dziennikarzami Daily Mail zaprzeczają, aby nałożyły na rodzinę zakaz lotów, ale poza tym wszystko się zgadza i pracownik pokładowy postąpił słusznie. W oficjalnym oświadczeniu firma napisała:

Zdrowie oraz bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów jest dla nas najwyższym priorytetem, dlatego stosujemy wielopłaszczyznowy zestaw zasad, w tym reguł, aby wszyscy na pokładzie w wieku od dwóch lat wzwyż nosili maseczki.

Firma dodała, że państwo Orban otrzymali zwrot pieniędzy za bilety oraz bagaże, które w międzyczasie zdążyły szczęśliwie wrócić z Newark.

 

Źródła: www.fakt.pl, twitter.com

Może Cię zainteresować