×

Ukraina pokazała wyposażenie rosyjskich żołnierzy. To jak podróż w przeszłość

Sztab Generalny Ukraińskiej Armii pokazał wyposażenie rosyjskich żołnierzy. Co kryje się w torbie przeciętnego wojskowego armii Putina? Nie uwierzysz. Dla niektórych ten widok może być podróżą do… lat dzieciństwa.

Morale rosyjskich wojsk spadają

To już ósmy dzień piekła w Ukrainie, piekła ukraińskiego narodu, ale także piekła rosyjskich wojsk. W nocnym przemówieniu prezydent Ukrainy podał, że na ziemi jego ojczyzny poległo już ponad 9 tys. rosyjskich żołnierzy.

Weszliście na naszą ziemię. My ochronimy naszą wolność i jej nie oddamy. Ukraina nie chce być pokryta zwłokami żołnierzy. Wiemy jak takie wojny się kończą. Nasza armia walczy, aby zwalczyć wroga. W tej walce zginęło już 9 tysięcy Rosjan

— powiedział Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy, który stał się bohaterem narodowym.

Prezydent zaapelował tym samym do rosyjskich wojsk o wycofanie swoich sił i ratowanie własnego życia. Zauważył również, że morale armii Putina znacząco spadły. Coraz częściej słyszy się o rosyjskich żołnierzach, których przeraża wizja dalszej wojny i postanowili złożyć broń oddając się tym samym w ukraińską niewolę. Jeden z nich stwierdził, że rosyjscy oficerowie dobijają rannych, pozostawiają ciała zabitych żołnierzy na polu bitwy i nie powiadamiają o ich śmierci bliskich.

Zostaliśmy wysłani na śmierć. Nie zabierają nawet ciał. Dobijają rannych. Minął tydzień i nikt nawet nie otrzymał powiadomienia o śmierci

– relacjonuje zeznania żołnierza SBU.

Racje żywieniowe rosyjskich żołnierzy

Nasi wojskowi, nasi pogranicznicy, nasza obrona terytorialna, nawet zwykli rolnicy codziennie chwytają rosyjskich jeńców. A wszyscy oni mówią tylko jedno: nie wiedzą, po co tu są

– powiedział prezydent Ukrainy w przemówieniu z 2 na 3 marca.

Czy można wierzyć rosyjskich żołnierzom w to, że nie wiedzą w jakim celu znaleźli się na Ukrainie? Zdania na ten temat są mocno podzielone. Nie ulega już natomiast wątpliwościom, że wielu z żołnierzy Putina jest niedożywionych. Do sieci trafiły nagrania, na których pokazywane są rosyjskie racje żywnościowe przeterminowane o… 7 lat! Bardzo możliwe, że część z nich była jeszcze z czasów, kiedy wojska rosyjskie zajmowały Krym w 2014 roku. Na tym nie koniec „niespodzianek”.

Sztab Generalny Ukraińskiej Armii pokazał wyposażenie rosyjskich żołnierzy

Sztab Generalny Ukraińskiej Armii opublikował nagranie, na którym ujawniono wyposażenie wziętych do niewoli rosyjskich żołnierzy. W materiale widzimy, jak ukraiński żołnierz po kolei wyciąga z rosyjskiej torby kolejne przedmioty, w tym: kredki, flamastry, kątomierz, kalkulator, kompas, lektury, instrukcje czy latarkę sygnałową. Wiele z tych rzeczy można znaleźć w szkolnym piórniku. Kto by się spodziewał ich również na wojnie!

Nagranie publikujemy poniżej:

Źródła: www.facebook.com, www.fakt.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), www.facebook.com

Może Cię zainteresować

zamknij