×

27-latka wypiła alkohol na pusty żołądek i zmarła. Znajomi są w szoku

Wypiła alkohol na pusty żołądek. Chwilę później nie żyła. Nikt nie może uwierzyć w nagłą śmierć 27-latki. Kiedy znajomi poznali prawdziwą przyczynę zgonu byli w szoku.

Wypiła alkohol na pusty żołądek

Do tragicznej śmierci 27-latki doszło w mieście Brighton (Wielka Brytania). Alice Burton była fanką zdrowego trybu życia i fitnessu. Biegała, jeździła na rowerze i wyciskała siódme poty na siłowni. Dbała też o swoją dietę i nigdy nie miała problemów z alkoholem. Dlatego niespodziewana śmierć Alice tak wstrząsnęła jej znajomymi.

1 czerwca 27-latka straciła przytomność w swoim ogrodzie. Chwilę później okazało się, że dziewczyna nie oddycha. Alice Burton, pomimo udzielonego jej w szpitalu ratunku, nie odzyskała już świadomości. Okazało się, że dostała alkoholowej kwasicy ketonowej.

Ostatnie spotkanie

30-letni Aaron Mulvay bliski przyjaciel zmarłej do tej pory nie może uwierzyć w to, co się stało. Jak powiedział lokalnej gazecie The Argus:

To był dla wszystkich szok. Nikt się tego w ogóle nie spodziewał. Zaledwie trzy tygodnie przed śmiercią podjechała do mnie na rowerze, aby się przywitać. Było to takie dziwne. Jakbyśmy przeczuwali, że ostatni raz będziemy się widzieć i przytulać. Ale nie mogliśmy tego przewidzieć.

Aaron poprosił lekarzy o więcej informacji na temat tej choroby. W rozmowie z gazetą przyznał, że sam „nigdy o niej nie słyszał”:

Nigdy nie słyszałem o kwasicy ketonowej, dopóki Alice nie zmarła. Nie jesteśmy pewni, ile wypiła w ten weekend, ale na pewno nie była alkoholiczką. Nie jadła zbyt wiele, co doprowadziło do wzmożonej produkcji kwasu w żołądku.

Co to jest kwasica ketonowa?

Kwasica to zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu i zagrażające życiu powikłanie cukrzycy. Występuje w momencie, gdy pH krwi ma wartość poniżej 7,35. Jej rozwój jest bezpośrednio związany ze znacznym i nagłym niedoborem insuliny. Największe niebezpieczeństwo dotyczy osób chorych na cukrzycę typu I.

Pacjenci u których rozwinęła się kwasica mogą mieć wiele objawów. Najczęstszymi są: nadmierne pragnienie, senność, osłabienie czy częste oddawanie dużych ilości moczu. Może dochodzić także do zaburzeń świadomości, a nawet do śpiączki. Jest to stan bardzo niebezpieczny i wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Źródła: www.theargus.co.uk, www.dailymail.co.uk, www.o2.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować