×

„Wypal zapałkę i wrzuć do sedesu” Uwaga! Ten trik jest niezwykle niebezpieczny

Brzydkie zapachy w toalecie to zmora domowników. Czy istnieje jakiś domowy sposób, by sobie z tym poradzić? Wypal zapałkę i wrzuć do sedesu – radzą niektórzy. Ale ten prosty trik może przynieść… wystrzałowe rezultaty. Dosłownie.

Domowe sposoby

Naukowcy nie mają wątpliwości co do tego, że w toalecie, nie tylko tej publicznej, może czyhać na nas wiele zagrożeń. Wśród nich jest m.in. bakteria E.coli, czyli pałeczka okrężnicy, która może wywołać wiele schorzeń – zatrucie pokarmowe, zakażenie dróg moczowych, zapalenie otrzewnej czy sepsę.

Wizyt w toalecie co prawda uniknąć się nie da, można za to skutecznie dbać o higienę tego miejsca, a przy okazji o zdrowie domowników. Jednak walka o czystość w toalecie to spore wyzwanie. Jeszcze większym bywa walka z brzydkimi zapachami. Gdy mamy dość żrących środków chemicznych, a odświeżacze powietrza na niewiele się zdają, można sięgnąć do spkutecznośprawdzenie srawdzonych, domowych sposobów. Ale te nie zawsze są bezpieczne.

Wypal zapałkę i wrzuć do sedesu

Jeśli masz w domu ocet, proszek do prania i sól, masz wszystko, co niezbędne, żeby pozbyć się przykrego zapachu z WC i zadbać o czystość. Każda gospodyni domowa wie, że czasem proste triki są najlepsze. Czy tak jest i w tym przypadku? Łatwo się o tym przekonać.

Zmieszaj proszek do prania, sól i ocet w równych proporcjach. Następnie taką mieszankę wrzuć do muszli klozetowej. Odczekaj kilkadziesiąt sekund, wyszoruj toaletę szczotką i spuść wodę. W ten sposób pozbędziesz się nieestetycznych zacieków i zabrudzeń.

Twoim problemem jest brzydki zapach z sedesu? Jednym ze znanych trików na pozbycie się brzydkiego zapachu z toalety jest ten z zapałką. Kosztuje grosze, a zdaniem niektórych działa lepiej niż wiele drogich środków. O ile do kosztów nie trzeba doliczyć… generalnego remontu łazienki.

Podpalona zapałka ma zabić bakteria odpowiedzialne za brzydki zapach. Uwaga – sprawdzenie skuteczności tej metody to opcja dla ryzykantów. Jeśli podpalona zapałka trafi do muszli klozetowej, w której znajdują się ślady środków chemicznych, może dojść do nawet do pożaru. By pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, najlepiej zapal zapałkę i zdmuchnij duży płomień. Tę czynność w razie potrzeby można powtórzyć kilka razy. To powinno wystarczyć, żeby usunąć przykre zapachy bez wywoływania niepotrzebnych „efektów specjalnych”.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij