×

Mężczyzna wraz z 19-letnią córką jadą motorem. Za chwilę wydarzy się tragedia

Straszny wypadek, który mrozi krew w żyłach każdej matki. 47-letni mężczyzna wraz ze swoją 19-letnią córką jechali motorem przez rodzinne miasto. Była ciepła majowa noc. Nikt nie spodziewał się, że za chwilę dojdzie do tragedii.

Młoda kobieta za kierownicą peugeota

Wczoraj na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II z ul. Grunwaldzką w Lesznie doszło do nieszczęśliwego wypadku drogowego.
Ojciec z córką na motorze i kierowany przez 21-latkę auto osobowe. Spotkały się w złym miejscu i czasie.

Na skutek silnej kolizji samochodu osobowego z motocyklem, śmierć poniósł 47-letni mieszkaniec miasta. Kierujący yamahą zginął na miejscu, a jego 19-letnia córka trafiła do szpitala. Kobieta doznała obrażeń.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że powodem wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przez kierującą peugeotem kobietę. Już po godz. 22:00 policja podzieliła się z mediami wstępnymi wynikami oględzin. Monika Żymełka, oficer prasowy KMP w Lesznie zdradziła niektóre szczegóły wypadku.

21-latka jechała od strony Konstytucji 3 Maja, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo w ulicę Grunwaldzką, doprowadziła do zderzenia z motocyklem marki yamaha, którym podróżowały dwie osoby. Śmierć na miejscu poniósł 47-letni mieszkaniec Leszna, jego 19-letnia córka została odwieziona do szpitala.
Świadkowie, którzy na własne oczy widzieli wypadek twierdzili, że samochód przejechał na czerwonym świetle. Zderzeniu towarzyszył niebywały huk.
To były sekundy. Huk i zderzenie. Ktoś wjechał na czerwonym.

Wypadek z udziałem motocyklisty

Ludzie, którzy widzieli wypadek, od razu ruszyli na pomoc poszkodowanym. Wraz z policją, przystąpili do reanimacji motocyklisty. Niestety na miejscu doszło do zatrzymania krążenia mężczyzny. Nie udało się go uratować. Córka zmarłego, która podróżowała na tylnym siedzeniu, miała więcej szczęścia. Z licznymi obrażeniami, trafiła do szpitala.

Skrzyżowanie, na którym rozegrały się tragiczne wydarzenia, zostało zablokowane na kilka godzin. Na miejsce przybyli policjanci, którzy w towarzystwie prokuratury dokonywali oględzin oraz przygotowywali dokumentację całego zdarzenia. Monika Żymełka zapowiedziała, że w sprawie wypadku ruszy postępowanie wyjaśniające.

W tej sprawie zostanie przeprowadzone postępowanie zmierzające do ustalenia, jakie były przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Przez cały czas prowadzenia działań, skrzyżowanie było praktycznie w całości wyłączone z użytku.
W Polsce codziennie dochodzi do przerażających wypadków samochodowych. Jako główne przyczyny zazwyczaj wymienia się: brawurową jazdę, brak doświadczenia, spożycie alkoholu lub substancji odurzających oraz wymuszenie pierwszeństwa.
Bez wątpienia, jednym z najbardziej szokujących wypadków jest ten, do którego doszło w woj. łódzkim. Świadkowie musieli wydobywać z pojazdu zwłoki.

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować