×

Wypadek w okolicy Lublina. W roztrzaskanym samochodzie ciało ojca i syna

Wypadek w okolicy Lublina doprowadził do śmierci dwóch osób. Samochód marki BMW z impetem uderzył w drzewo. Przyczyną wypadku najprawdopodobniej były niekorzystne warunki atmosferyczne.

Wypadek w okolicy Lublina

W ubiegłą niedzielę w niewielkiej miejscowości Borzechów-Kolonia w województwie lubelskim miały miejsce przerażające wydarzenia. Wieczorem, około godziny 19:00, 45-letni mężczyzna kierujący samochodem marki BMW stracił panowanie nad pojazdem. Wychodząc z zakrętu kierowca niespodziewanie zjechał z drogi i uderzył w pobliskie drzewo. Zarówno on, jak i jego 15-letni syn ponieśli śmierć na miejscu. Prawdopodobną przyczyną wypadku była śliska nawierzchnia, która powstała na skutek zmiany pogody. Ze wstępnych ustaleń wynika, że BMW jechało od strony Niedrzwicy Kościelnej. Kierowca zaraz za zakrętem uderzył w znak, a następnie w drzewo. Ciała obu ofiar wypadku zostały zabezpieczone z zamiarem przeprowadzenia sekcji zwłok. Lubelscy policjanci opowiedzieli w mediach o działaniach, jakie podjęto na miejscu.

Na miejsce skierowano lubelską drogówkę, biegłego w zakresie wypadków drogowych oraz prokuratora. Służby wyjaśniają przyczynę wypadku i tragicznej śmierci dwóch osób.

Wysyp wypadków

W zeszły weekend w województwie lubelskim miało miejsce więcej wypadków. 17 października w miejscowości Stary Uścimów, kierowca volkswagena polo uderzył w leżący na jezdni rower. Mężczyzna wysiadł z samochodu i ujrzał leżącego na ziemi 53-letniego człowieka. Od razu podjął reanimację i wezwał policję. Niestety, mimo to, ranny zmarł. W wywiadzie udzielonym mediom lubelscy policjanci powiedzieli:

Z naszych ustaleń wynika też, że przed oplem, z którym wymijał się z volkswagen, jechał prawdopodobnie Suv. Ten w miejscu, gdzie doszło do wypadku, miał wcześniej wykonać manewr omijania. Kierujący tym pojazdem odjechał w kierunku Orzechowa.

Policja prowadzi obecnie śledztwo w tej sprawie. Łącznie w ubiegły weekend na lubelskich drogach doszło do 11 wypadków. Śmierć poniosły cztery osoby, a 11 zostało rannych. W całej Polsce miały miejsce 173 wypadki. Zginęło w nich 28 osób, a 205 osób zostało rannych. W związku z jesienną pogodą, której mogą towarzyszyć śliska nawierzchnia i mgły, policjanci apelują o bezpieczną i spokojną jazdę.

Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), maps.google, Imgur

Może Cię zainteresować