×

Dramat w Lublinie! Samochód osobowy wjechał w karetkę, która wiozła kobietę w ciąży

Wypadek w Lublinie z udziałem karetki miał miejsce w czwartek w godzinach popołudniowych. Samochód osobowy zderzył się z pędzącym na sygnale ambulansem, co zarejestrowała kamera umieszczona w pojeździe innego kierowcy. Po chwili miały miejsce kolejne zderzenia.

Wypadek w Lublinie z udziałem karetki

Wypadek miał miejsce w Lublinie na skrzyżowaniu ulic Łęczyńskiej, Fabrycznej i Wolskiej około godziny 15.30. Samochód marki audi uderzył w bok karetki pogotowia, w której transportowana była kobieta w zagrożonej ciąży.

W rezultacie pierwszego zderzenia, karetka uderzyła w jeszcze jeden samochód marki toyota. Ucierpiały aż cztery osoby: transportowana kobieta w ciąży, dwie osoby z personelu karetki oraz kierowca samochodu osobowego.

Pacjentka, która znajdowała się w ambulansie została odwieziona do szpitala w innym pojeździe pogotowia ratunkowego. Na miejscu wypadku konieczna była interwencja straży pożarnej i policji. Kolizja spowodowała wystąpienie sporych utrudnień w ruchu w obrębie całego skrzyżowania. Ulica Fabryczna została częściowo zablokowana. Pojazdy komunikacji miejskiej na długi czas utknęły w korku.

Wideo z wypadku

Dziś już wiemy, że chwilę przed wypadkiem kierowca karetki, poruszającej się z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi, przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Był zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności podczas tego niebezpiecznego manewru.

Świadkowie twierdzą, że kierowca karetki pogotowia nieco zwolnił przed wjazdem na skrzyżowanie. Miał przyspieszyć dopiero po upewnieniu się, że kierowcy po obu stronach stoją w miejscu. Chwilę później nastąpiła kolizja z audi.

Całość zdarzenia można obejrzeć na udostępnionym przez jednego z kierowców nagraniu. Kierowcy jadący lewym pasem ul. Łęczyńskiej zatrzymali się podczas, gdy kierowca audi kontynuował jazdę prawym pasem i bez zmniejszenia prędkości wjechał na skrzyżowanie.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), maps.google.com, Pixabay.com, YouTube.com

Może Cię zainteresować

zamknij