×

Wypadek polskiego tira w Niemczech. „Wiele osób będzie miało łzy w oczach”

Na niemieckiej autostradzie A10 doszło do zdarzenia, które rozdarło serce wielu osób, zwłaszcza fanów mocnych trunków. W okolicach miejscowości Ludwigsfelde doszło do wypadku dwóch ciężarówek, w którym ucierpiał ich ładunek. Ciężarówka wioząca polską wódkę wjechała w tył tira wiozącego likier.

Kierowca się zagapił

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Według ustaleń niemieckich mediów, najprawdopodobniej jeden z kierowców rozkojarzył się i nie zdążył wyhamować przed korkiem. W konsekwencji wypadku jedna z ciężarówek została wypchnięta z jezdni, natomiast druga ma rozbitą prawą część nadwozia.

Straty w towarze

Chociaż wypadek wyglądał poważnie, na szczęście kierowcy odnieśli tylko niewielkie obrażenia. Tego samego nie można powiedzieć o przewożonym przez nich towarze.

Facebook

Tiry przewoziły w sumie około 50 ton alkoholu. Według informacji płynących z Niemiec, stłukło się około 20 tys butelek Wyborowej oraz brazylijskiego likieru Mangaroca Batida de Coco.

Smutny dzień

Ron Knopke, operator jednego z holowników, opowiedział jakie nastroje panowały wśród osób, które wdziały skutki wypadku:

Wielu będzie miało łzy w oczach. Oczywiście nie z powodu upicia się, a z żalu nad zniszczonym towarem