×

Czterech polskich piłkarzy miało wypadek samochodowy! Wszyscy trafili do szpitala

Wypadek piłkarzy Pogoni Szczecin! Do zdarzenia doszło około godz. 9.20 w Szczecinie u zbiegu ulic Mickiewicza, Łukasińskiego i Brzozowskiego. Zderzyły się trzy samochody osobowe. Cztery osoby trafiły do szpitala.

Poszkodowani to młodzi piłkarze szczecińskiego klubu piłkarskiego.

Wypadek piłkarzy Pogoni Szczecin

To miał być zwyczajny dzień – młodzi zawodnicy jechali z siedziby klubu na trening. Niestety, nie wszystko poszło zgodnie z planem – ta podróż omal nie skończyła się tragicznie.

Do wypadku doszło dzisiaj (10.01) w godzinach porannych na jednej ze szczecińskich skrzyżowań. W kolizji miały wziąć udział trzy pojazdy. Jednym z nich podróżowali młodzi piłkarze: 19-letni Maciej Żurawski, 17-letni Marcel Wędrychowski, 16-letni Kacper Kozłowski oraz 19-letni Oskar Kalenik.

Nieznane są dokładne okoliczności, w jakich doszło do kolizji. Czterech piłkarzy trafiło do szpitala, gdzie pozostaną na obserwacji. Wiadomo, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zawodnikom próbowali pomóc koledzy z drużyny oraz trenerzy, którzy podróżowali pozostałymi pojazdami.

Skrzyżowanie, na którym doszło do wypadku, ponoć jest wyjątkowo pechowe

Jak twierdzi jeden z internautów, do stłuczek dochodzi tu co 4, 5 dni. Tym razem na szczęście nic poważnego nikomu się nie stało.

Trening, który miał się dziś odbyć na Football Arenie, został odwołany.

O fatalnym zdarzeniu poinformował na Twitterze rzecznik pogoni, Krzysztof Ufland.

Pogoń Szczecin

Zawodnicy Pogoni Szczecin mają duże szanse na to, by po zakończeniu kampanii 2019/20 sięgnąć po tytuł mistrza Polski. Póki co, młodzi szczecinianie zajmują w tabeli III miejsce, a prowadząca Legia Warszawa ma na nimi jedynie trzy punkty przewagi.

Pogoń Szczecin słynie z dobrze rozwiniętej akademii piłkarskiej. To stąd pochodzi wielu aspirujących adeptów piłki nożnej, którzy mają szansę na zrobienie sportowej kariery.

[AKTUALIZACJA 10.01.2020 godz. 20.00]

Maciej Żurawski opuścił już szpital, ale pozostali piłkarze, którzy uczestniczyli w porannym wypadku nadal przebywają na obserwacji. Najpoważniejsze obrażenia podobno odniósł Kacper Kozłowski.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia młodym piłkarzom!

Fotografie: Twitter.com, Facebook.com

Może Cię zainteresować

zamknij