×

Wypadek na elektrycznej bieżni. Małe dziecko zostało wessane pod maszynę

Wypadek na elektrycznej bieżni. Małe dziecko zostało wessane przez urządzenie. Przez kilka chwil mocowało się z maszyną do ćwiczeń.

Wypadek na elektrycznej bieżni

Szokujący filmik z wypadku chłopczyka opublikowała amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC). Ma być to ostrzeżenie dla konsumentów o zagrożeniu, jakie stwarza popularny sprzęt do ćwiczeń.

Na nagraniu widzimy, jak na włączonej bieżni spaceruje dziewczynka. Podchodzi do niej chłopiec z różową piłką, a następnie schyla się nad tylną częścią bieżni. Dochodzi do dramatu – taśma wciąga nie tylko piłkę, ale i ręce chłopca.

Przerażony maluch zaczyna bezskutecznie mocować się z bieżnią. W następnej chwili zostaje niemal cały wessany przez urządzenie. Obok nie ma żadnego dorosłego, który mógłby mu pomóc. Na całe szczęście chłopcu udaje się wydostać o własnych siłach.

Inne incydenty z udziałem bieżni Peloton

Daily Mail poinformowało, że wypadków z udziałem małych dzieci i zwierząt domowych, które zostały ranne pod maszynami Peloton Tread+, było całkiem sporo. Jeden skończył się tragicznie – zginęło dziecko.

John Foley w oficjalnym oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej firmy postanowił odnieść się do tej tragedii:

Kontaktuję się z wami dzisiaj, ponieważ niedawno dowiedziałem się o tragicznym wypadku z udziałem dziecka i Tread+, w wyniku którego w sposób nie do pomyślenia doszło do śmierci. Chociaż zdajemy sobie sprawę z zaledwie kilku incydentów związanych z Tread+, w których dzieci zostały zranione, każdy z nich wstrząsnął nami wszystkimi w Peletonie, a nasze serca kierują się ku tym rodzinom.

Jednocześnie odmówił podania dalszych szczegółów dotyczących dziecka, incydentu lub „kilku poprzednich incydentów”.

Korzystanie z bieżni

Tym sposobem firma warta miliardy dolarów znalazła się na celowniku amerykańskiej Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC). Według niej, dorośli powinni korzystać z bieżni w zamkniętym pomieszczeniu, by do tylnej rolki sprzętu nie mogły zbliżyć się ani dzieci, ani zwierzęta:

Maszyna stwarza poważne zagrożenie dla dzieci, które może doprowadzić do otarć, złamań, a nawet śmierci.

Jak zauważa CPSC, do wypadku może dojść także w przypadku utraty równowagi na bieżni.

Tymczasem firma Peloton w komunikacie prasowym podała, że ostrzeżenie komisji przed używaniem bieżni jest „niedokładne i wprowadzające w błąd”. Ich zdaniem nie ma żadnych przeciwskazań do korzystania z bieżni, o ile dzieci i zwierzęta są trzymane z daleka w trakcie jej użytkowania. W przypadku, gdy nikt nie korzysta ze sprzętu, powinien być on odpowiednio zabezpieczony.

Tworzymy nasze produkty z myślą o bezpieczeństwie. Ale by zapewnić waszym najbliższym bezpieczeństwo, potrzebujemy też pomocy. Trzymajcie dzieci i zwierzęta z dala od sprzętów Peloton. Zanim zaczniecie ćwiczyć upewnijcie się, że przestrzeń wokół was jest bezpieczna

– poinformował Foley w liście do konsumentów.

Źródła: www.fakt.pl, www.dailymail.co.uk, www.polsatnews.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować