×

Śmiertelny wypadek maturzystów. Nie żyje 19-letni chłopak

Wypadek maturzystów w Siedliszczu (woj. lubelskie). Czworo młodych ludzi wracało z egzaminu dojrzałości. Za kierownicą siedział 19-latek, który stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku zderzenia z busem jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne.

Wypadek maturzystów

Jak informuje lubelska policja, do tragicznego wypadku doszło we wtorek (9.06) około godz. 12:30 na ulicy Szpitalnej w Siedliszczu. Za kierownicą BMW siedział 19-letni chłopak, który nie dostosował prędkości i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka busem.

Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego z KMP Chełm wynika, że kierujący BMW 19-letni mężczyzna nie dostosował prędkości i na łuku jezdni wpadł w poślizg, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia czołowego z busem towarowym.

– opowiadają policjanci serwisowi SE.

19-letni kierowca zginął na drodze. W pojeździe znajdowała się jeszcze jego koleżanka i dwaj koledzy. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala w Chełmie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący busem marki Renault nie miał szans uniknąć zdarzenia. 55-latek był trzeźwy. Razem z nim jechała jeszcze jedna osoba. Nie stało się im nic poważnego.

Szkoła pogrążona w smutku

Jak informuje nieoficjalnie Dziennik Wschodni, wszyscy pasażerowie BMW to tegoroczni maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego w Siedliszczu. Feralnego dnia wracali z egzaminu z matematyki. Tragedia wstrząsnęła całą szkołą.

Dokładne okoliczności wypadku wyjaśnia policja i prokuratura. Funkcjonariusze z woj. lubelskiego apelują do kierowców o wyobraźnię na drodze, zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Źródła: www.fakt.pl, www.se.pl, lubelska.policja.gov.pl
Fotografie: Policja Lubelska (miniatura wpisu), tvn24.pl

Może Cię zainteresować

zamknij