×

Kierowca sprintera wyprzedzał ciężarówkę. Nie zauważył, idącej poboczem 16-latki

Do tych tragicznych wydarzeń doszło 2. stycznia niedaleko Lipna w woj. kujawsko-pomorskim. Mercedes sprinter potrącił 16-latkę. Kierowca natychmiast wezwał pomoc, ale dziewczynki nie udało się uratować.

Kierowca poczuł uderzenie

W środę, 2. stycznia tuż przed 7:00 rano na drodze wojewódzkiej nr 562 mercedes sprinter potrącił 16-latkę. Zdarzenie miało miejsce w okolicy Lipna w woj. kujawsko-pomorskim. Pojazdem kierował 33-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego. Auto jechało od miejscowości Lenie Wielkie w kierunku Dobrzynia nad Wisłą. Jak udało się już ustalić, do wypadku doszło, gdy mercedes sprinter wyprzedzał ciężarówkę. W pewnym momencie kierowca auta poczuł uderzenie.

16-latki nie udało się uratować

Gdy mężczyzna zatrzymał pojazd i zorientował się, co się stało, natychmiast zaczął udzielać pomocy poszkodowanej. Rozpoczął masaż serca i wezwał pogotowie. Po chwili na miejscu pojawiła się karetka. Niestety, 16-latki nie udało się uratować. Zmarła. Była mieszkanką gminy Dobrzyń nad Wisłą.

Panował mrok, dziewczyna była ubrana na ciemno

Okoliczności jej śmierci wciąż badane są przez policję. Podkom. Małgorzata Małkińska, rzecznik policji w Lipnie poinformowała:

Prowadzone jest śledztwo, mające na celu ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia

Wiadomo także, iż kierowca tłumaczył, że nie zauważył dziewczyny. Na zewnątrz wciąż panował mrok, a 16-latka była ubrana na ciemno. Mężczyzna był trzeźwy.

Kochani, nie zapominajmy o odblaskach!

One naprawdę mogą uratować nam życie. To koszt kilku złotych, ale i gwarancja bezpieczeństwa w dużej liczbie przypadków.

Polecane

Może Cię zainteresować