×

Wpatrując się w telefon, weszła na ulicę. Dramatyczne nagranie z wypadku trafiło do sieci

Mimo że samo nagranie pochodzi sprzed kilku miesięcy, uważamy, że warto o tym napisać, ponieważ zagrożenie, jakim są telefony komórkowe na drodze, jest cały czas aktualne. Oczywiście nie zarzucamy, że wina leży tylko po jednej stronie, ale apelujemy, aby zawsze przed wejściem na jezdnię dokładnie się rozejrzeć i na pewno nie wpatrywać się w ekran komórki!

Na Drodze Krajowej nr 74 w Olbięcinie w województwie lubelskim doszło do nieszczęśliwego wypadku

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez nadjeżdżającego kierowcę ciężarówki. Widać dokładnie, jak dwójka młodych osób najpierw stoi przed przejściem dla pieszych. Kierowca ciężarówki widzi zarówno ich, jak i kobietę po jego prawej stronie, dlatego zwalnia. Niestety nie wszyscy uczestnicy ruchu to robią.

W jednej chwili młodzi ludzie wkraczają na jezdnię, a dziewczyna cały czas wpatruje się w ekran telefonu

Niestety nie sprawdziła, czy po jej lewej stronie przypadkiem nie zbliża się w jej kierunku pojazd. Dochodzi do wypadku. W parę uderza samochód osobowy. Piesi zostali przewiezieni do szpitala. Janusz Majewski z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku powiedział wówczas:

Na oznakowanym przejściu dla pieszych zostały potrącone dwie osoby, 19-letni chłopak i 18-letnia dziewczyna

Z jego słów wynika także, że to kobieta, która kierowała oplem nie ustąpiła pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu. Nie zmienia to jednak absolutnie faktu, że w sytuacji, gdy zbliżamy się do przejścia dla pieszych i chcemy z niego skorzystać, nie powinniśmy wpatrywać się w telefon.

Na drodze w jednej chwili sytuacja może się zmienić, a piesi powinni być zorientowani, co się dzieje…

Może Cię zainteresować

zamknij