×

Wypadek Darii Pikulik! Gdy polska kolarka zaliczyła upadek, rywalka najechała jej na głowę

Wypadek Darii Pikulik! Podczas mistrzostw świata w kolarstwie torowym w Berlinie, reprezentantka Polski upadła na tor. Po chwili na głowę leżącej zawodniczki najechała rywalka. Wyglądało to bardzo groźnie.

Wyścig w madisonie

Madison to konkurencja, w której zawodnicy startują parami. Jeden z zawodników należących do teamu, zdobywa punkty na kolejnych okrążeniach. Wtedy drugi zawodnik może odpocząć, trzymając się z tyłu.

Później następuje zamiana. Ta dynamika sprawia, że na torze nie brakuje emocji. Jest rywalizacja, ale i pomoc wewnątrz teamu. Zawodnicy rywalizują między zespołami o jak najbardziej korzystne ustawienie.

Daria Pikulik to polska kolarka, która w miniony piątek zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w kolarstwie torowym w omnium. W sobotę przystąpiła do wyścigu w madisonie.

Wypadek Darii Pikulik

Polska kolarka jechała w madisonie razem z Nikol Płosaj. Do wypadku doszło na 92 okrążenia przed metą. Cała sytuacja rozwijała się bardzo dynamicznie i trwała sekundy, ale widok mroził krew w żyłach.

W skutek kolizji Daria upadła. Chwilę później jedna z rywalek… najechała jej na głowę. Sytuacja wyglądał makabrycznie. Mimo to, wyścig trwał dalej.

I chociaż trudno w to uwierzyć, polska zawodniczka pozbierała się w ekspresowym tempie i… zdołała dokończyć wyścig! Biorąc pod uwagę koszmarne zdarzenie, kolarka pokazała imponującego ducha walki. A dzięki swojej wytrwałości i sile, przypieczętowała awans na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Nikol i Daria w sobotnim wyścigu ostatecznie zajęły siódme miejsce.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować