×

Wyniki sekcji zwłok 3-letniej Zuzi. Dziewczynka zmarła po ugodzeniu nożem

Są już wyniki sekcji zwłok 3-letniej Zuzi, zamordowanej przez 26-letnią matkę. Dziewczynka zmarła po tym, jak została ugodzona nożem.

Magdalena C. pomagała więźniom

Magdalena C. straciła pracę dwa miesiące temu. Jej jedynym zajęciem w tym okresie miała być współpraca z jedną z instytucji społecznych. Co znamienne, instytucja ta zajmuje się pomocą osadzonym w zakładach karnych, a jej celem jest zapobieganie „powrotowi do przestępstw osób przebywających w Zakładach Karnych”.

Według informacji przedstawionych przez Wirtualną Polskę, Magdalena C. sama zgłosiła się do instytucji, deklarując chęć pomocy potrzebującym. Wiadomo, że robiła to za darmo, a za swoje zaangażowanie nie otrzymywała wynagrodzenia.

Kobieta zdawała się być miła, spokojna i sympatyczna. Nie zwierzała się ze swoich problemów.

Wyniki sekcji zwłok 3-letniej Zuzi

We wtorek 4 maja całą Polskę obiegły szokujące informacje. W jednym z mieszkań przy ulicy Winklera w Poznaniu znaleziono ciężko ranną dziewczynkę. 3-letnia Zuzia trafiła do szpitala, ale lekarze nie zdołali jej pomóc. Dziecko zmarło.

To Magdalena C., matka Zuzi, chwyciła za kuchenny nóż, a potem zadała kilka ciosów. Celowała w samo serce. Chciała zabić.

Ciosów było kilka, dziewczynka była też duszona

– powiedział Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu w rozmowie z „Super Expressem”.

Zbrodnia była zaplanowana. Magdalena C. najpierw chciała zabić swoją córeczkę, a potem popełnić samobójstwo. Sama przygotowała truciznę, którą chciała zażyć. Prawdopodobnie jednak widok umierającej dziewczynki sparaliżował kobietę do tego stopnia, że nie była w stanie powtórzyć tego, co przed chwilą zrobiła.

Kobieta zadzwoniła do znajomego, a potem opowiedziała mu o tym, co zaszło. Niestety, gdy Zuzia trafiła do szpitala na blok operacyjny, na ratunek było już za późno.

Nożem w samo serce. Wyniki sekcji zwłok

W czwartek 6 maja odbyła się sekcja zwłok zabitej przez matkę dziewczynki. Jak poinformował Łukasz Wawrzyniak, dziecko zmarło na skutek głębokiego urazu serca:

Bezpośrednią przyczyną zgonu dziecka był ostry krwotok zewnętrzny i wewnętrzny spowodowany raną kłutą klatki piersiowej penetrującą do prawej i lewej komory serca. Jedna skuteczna rana spowodowała krwotok, a wcześniej uszkodzenie serca

– przekazał Wawrzyniak, cytowany przez „Fakt”.

Podczas sekcji ustalono, że 26-latka zadała córeczce prawdopodobnie trzy ciosy nożem. Jeden z nich okazał się śmiertelny.

Kobieta płakała w trakcie przesłuchania. Tłumaczyła, że dopuściła się zbrodni ze względu na problemy finansowe. 26-latka nie miała z czego opłacać mieszkania. Bała się o przyszłość Zuzi, którą wychowywała samotnie. Jak ustaliło Radio Poznań, kobieta już wcześniej miała myśli samobójcze. Pojawiły się już po rozwodzie rodziców Magdaleny, do którego doszło, gdy miała 8 lat. Kobieta mieszkała na Łazarzu ze swoją matką i córeczką. Tego ranka były same w mieszkaniu…

Magdalena C. usłyszała zarzut zabójstwa z zamiarem bezpośrednim. Grozi jej dożywocie.

Fotografie: Facebook, YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij