×

Są wyniki badań ministrów na obecność koronawirusa. „Obowiązuje standardowa procedura”

Wyniki badań ministrów na obecność koronawirusa. Na przeprowadzenie testów zdecydowano się po tym, gdy u ministra środowiska, Michała Wosia zdiagnozowano COVID-19. Zanim jednak otrzymał wyniki, spotkał się z 15 politykami w trakcie posiedzenia rządu, dlatego zostali objęci kwarantanną.

Minister Środowiska zakażony koronawirusem

Wczoraj pojawiła się informacja, że Michał Woś, minister środowiska jest zakażony koronawirusem. Potwierdziły to testy laboratoryjne, a sam polityk zaznaczył, że dostosuje się do wszelkich zaleceń.

Zaraził się prawdopodobnie od pracownika Lasów Państwowych. Za pośrednictwem Twittera poinformował, że znajduje się w kwarantannie:

Zanim jednak otrzymał wyniki, spotkał się z 15 innymi ministrami w trakcie posiedzenia rządu. Z 24 przedstawicieli rządu nieobecnych było 9 z nich, w tym Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Wyniki badań ministrów na obecność koronawirusa

Dzisiaj w trakcie wypowiedzi publicznej prof. Łukasz Szumowski odniósł się do wczorajszej sytuacji. Stwierdził on, że służby błyskawicznie zareagowały i zastosowały standardową procedurę:

Pojawiało się wiele pytań o sytuację w rządzie. Minister Woś ma pozytywny wynik, jest chory na COVID-19. Czuje się dobrze. Obowiązuje standardowa procedura. Wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z ministrem zostały zmapowane przez służby sanitarne i zgodnie z zaleceniem GIS, osoby z newralgicznych sektorów państwa przechodzą 7-dniową kwarantannę.

Wyniki są już dostępne. I jak powiedział minister zdrowia:

Wykonano testy po siedmiu dniach od kontaktu. Te osoby, które miały negatywne wyniki są zwolnione z kwarantanny, zgodnie z procedurami. Wszystkie wyniki, które spłynęły do tej pory, są negatywne. Ta grupa, która była na zebraniu Rady Ministrów ma wynik ujemny COVID-19.

Ministrowie wrócą do swojej pracy w normalnym trybie i nie będą musieli przebywać w kwarantannie.

Źródła: wiadomosci.onet.pl, zdrowie.wprost.pl, wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Wikipedia (miniatura wpisu), Wikipedia, Pixabay

Może Cię zainteresować