×

Wynik Polska – Słowacja. Pierwszy mecz Polaków na Euro 2020

Znamy już Wynik Polska – Słowacja. Czy nasi piłkarze podołali zadaniu i wygrali pierwszy mecz na Euro 2020?

Przygotowania do meczu

Dzisiaj cała Polska żyje rozgrywkami w piłce nożnej. Po roku fani  mogą świętować, albowiem piłkarskie święto, które miało się odbyć rok temu, w końcu się rozpoczęło. Przez pandemię przesunięto rozgrywki, jednak teraz już nic nie stoi na przeszkodzie.

W trakcie meczu na murawie zobaczyliśmy:  Szczęsny – Bereszyński, Glik, Bednarek, Rybus – Jóźwiak, Linetty, Klich, Krychowiak, Zieliński – Lewandowski.

Wynik Polska – Słowacja

Słowacja okazała się trudnym przeciwnikiem. Początkowo nasi piłkarze agresywnie atakowali bramkę przeciwników, jednak bezskutecznie. Jednakże nie odpuszczali oni, szukając wszelkich luk w obronie przeciwnika. Niestety straciliśmy bramkę w 17 minucie. Co najgorsze piłka odbiła się od słupka i następnie od Wojciecha Szczęsnego. Nadzieja na wyrównanie pojawiła się w 46 minucie drugiej połowy. Dzięki akcji Karola Linetty udało się uzyskać remis.

Niestety nie była to ostatnia bramka po stronie Słowacji. Kolejny raz piłka znalazła się w naszej bramce w 69 minucie. Ostatecznie mecz zakończył się porażką polskiej reprezentacji. Pomimo wielu ataków na bramkę przeciwnika nie udało się odrobić straty. Ostateczny wynik to 2:1 dla Słowacji.

Pozostają nam mecze z Hiszpanią oraz ze Szwecją. Jakie wyniki obstawiacie?

Fotografie: Twitter