×

Skutki koronawirusa w Warszawie. Mieszkaniec nagrał przerażający film, jak dziś wygląda stolica

Wyobrażaliście sobie kiedyś wymarłe miasto Warszawa? Jak wyglądałyby główne ulice, gdyby mieszkańcy zniknęli? To wideo ukazuje taki właśnie stan. W rzeczywistości to skutek panującej na świecie pandemii koronawirusa i wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce.

Wymarłe miasto Warszawa

Szerokie kadry, ujęcia z drona, klimatyczna muzyka i puste ulice. Krótki film City of Silence powstało wczoraj i ukazuje stolicę Polski opustoszałą z powodu panującej pandemii koronawirusa. Widok jest doprawdy piorunujący, a całość okraszona jest utworem Last Goodbye (feat. Danica Dora) stworzonym przez Erica Kinny.

Trzeba przyznać, że ten film zdecydowanie wybija się ponad inne ukazujące opuszczone miasta. Widać, że autor miał pomysł na nagrywanie, a samo wykonanie jest niezwykle profesjonalnie. Dobór utworu jest tutaj kluczowy i przypomina on inne, skomponowane na potrzeby gier bądź filmów postapokaliptycznych. 

Kwarantanna w Europie

Obecnie prawie wszystkie kraje europejskie zalecają ograniczenie ruchu swoich obywateli. Kwarantanna u Czechów jest dość rygorystyczna. Mogą swoje mieszkania opuszczać tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Z kolei najgorzej radzi sobie z tym Wielka Brytania, bowiem tamtejszy doradca rządowy stwierdził iż „trzeba zarazić około 60 procent ludzi”. W ten sposób reszta miałaby zyskać naturalną odporność na wirusa.

Na terenie Włoch panuje niezwykle ciężka sytuacja, jednak władze chińskie wysłały tam specjalistów, mających pomóc w walce z koronawirusem.

Ta wizja wymarłego miasta Warszawa jest przerażająca, a może krzepiąca, że Polacy wzięli sobie do serca kwarantannę?

Źródła: www.youtube.com
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube

Polecane

Może Cię zainteresować