Wylej na kostkę brukową. Tani i lepszy sposób od myjki ciśnieniowej

  Wylej na kostkę brukową. Tani i lepszy sposób od myjki ciśnieniowej

  Czyszczenie kostki brukowej wcale nie musi być drogie
  Czyszczenie kostki brukowej wcale nie musi być drogie
  Źródło zdjęć: © Adobe Stock
  05.03.2024 09:33

  Po zimowym okresie kostka brukowa staje się matowa, pokryta brudem i plamami, a jej pierwotna barwa znika bez śladu? Oznacza to, że nadszedł czas na jej odświeżenie. Możesz podjąć się tego zadania osobiście.

  Kiedy podjazd wygląda niechlujnie, wartość estetyczna każdego domu maleje. Niestety, po sezonie zimowym kostka brukowa staje się matowa i w efekcie traci swój estetyczny wygląd. Wymaga ona więc gruntownego oczyszczenia. Na szczęście, jest to zadanie, które można wykonać bez większych trudności.

  Patent, dzięki któremu kostka brukowa odzyska dawną świetność

  Nie tylko zabrudzenia i matowienie, ale także wszechobecne chwasty oraz mech, które zalęgają się między kostkami, to problem zaniedbanej kostki brukowej. Niestety, jest to proces całkowicie naturalny, ponieważ wilgotne i zacienione przestrzenie są idealnym środowiskiem zarówno dla chwastów, jak i mchu. Zanim przystąpisz do czyszczenia kostki, dokładnie ją zamieść.

  Następnie sporządź roztwór octu z wodą w stosunku 2:1, co oznacza dwie jednostki octu na jedną jednostkę wody. Rozpyl go pomiędzy kostki i zostaw na dobę. Upewnij się, że wykonujesz tę czynność w dzień bezwietrzny i suchy — w przeciwnym razie zabieg okaże się bezużyteczny. Po minięciu 24 godzin ponownie wymieść kostkę brukową. Żadnych śladów po chwastach ani mchu nie powinno już być, a efekt ten powinien utrzymać się przez około dwa miesiące, chociaż nie zawsze tak jest. Poszedł proces warto jest powtórzyć.

  W kolejnym dniu przygotuj duże wiadro i detergent do mycia naczyń. Rozcieńcz detergent z wodą w proporcji 1:3, czyli jedna część płynu na trzy części wody. Użytą mieszanką umyj kostkę brukową. Najłatwiej jest zastosować do tego celu szczotkę z twardym włosiem na długim trzonku. Dokładnie wcieraj roztwór w nawierzchnię i pozostaw na kolejną dobę. Po upływie 24 godzin dokładnie spłucz. Jeśli posiadasz myjkę ciśnieniową, śmiało ją użyj. Skutecznie usunie ona wszystkie zabrudzenia zarówno z powierzchni kostki, jak i z przestrzeni między kostkami. Alternatywnie możesz również użyć zwykłego wiadra z czystą wodą do spłukania brudu.

  Jeśli masz ciekawostkę, zdjęcie lub film, prześlij do nas przez dziejesie.wp.pl

  Źródło artykułu:WP Kobieta
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także