×

32-latek wykorzystywał swoją 3-letnią córkę. Gehenna dziewczynki trwała pół roku

Mężczyzna z jednej z miejscowości pod Krotoszynem w województwie wielkopolskim nie bez powodu jest podejrzany o wykorzystywanie swojej 3-letniej córki. Koszmar maleństwa miał ciągnąć się długimi miesiącami. I choć 32-latek nie przyznaje się do winy, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu od dwóch do 12 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty dla mężczyzny

Zarzut postawiono mężczyźnie w oparciu o zebrane dowody i opinie sądowo-psychiatryczne i biegłych seksuologów. Śledztwo w tej sprawie wciąż prowadzi Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie, która nie chce zdradzać w całej sprawie zbyt wielu szczegółów z uwagi na dobro pokrzywdzonego dziecka.

W oparciu o zeznania świadków, opinię seksuologa oraz opinie sądowo-psychologiczne, mężczyźnie przedstawiono zarzut dopuszczenia się zachowań o charakterze seksualnym na szkodę trzyletniej pokrzywdzonej – mówi w wywiadzie dla Onetu Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Jak donoszą źródła, ojciec dziecka miał kilkukrotnie wykorzystywać swoje dziecko, począwszy od września 2017, a na styczniu 2018 roku kończąc.

Biorąc pod uwagę grożącą mu surową karę, a także celem zapewnienia prawidłowego toku postępowania, prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Krotoszynie o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – dodaje rzecznik

Co na to sąd?

Wymiar sprawiedliwości przystał na prośbę prokuratury w skutek czego podejrzany zostanie w areszcie do dnia 9 stycznia. Ze względu na to, że mężczyzna nie przyznał się do winy, postępowanie wciąż pozostaje w toku. W tym celu będą wykonywane czynności zmierzające do weryfikacji wyjaśnień złożonych przez 32-latka.

Czy w końcu zmieni zdanie i przyzna się do stawianych mu zarzutów? 

Polecane

Może Cię zainteresować