×

Wyciekły nowe, szalone plany Putina. Chce zaangażować w wojnę 5 innych państw?

Wyciekły nowe, szalone plany Putina. Sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow ujawnił, że prezydent Rosji chce zaangażować w wojnę 5 innych państw.

Wyciekły nowe, szalone plany Putina

Jak daleko Putin posunie się w swoim szaleństwie? Odpowiedzi na to pytanie szuka nie tylko Ukraina, ale i cały Zachód. Prognozy są raczej złe… Wiemy już, że Putin może liczyć na wsparcie Białorusi i Czeczenów. Ale na tym nie koniec.

Jak poinformował w piątek sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow, Putin zamierza zaangażować w wojnę z Ukrainą państwa będące członkami poradzieckiej Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym. Daniłow powołał się na dane zebrane przez ukraiński wywiad.

O jakie państwa chodzi?

Poza Rosją i Białorusią, do Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym należą: Armenia, Kazachstan, Kirgistan i Tadżykistan.

Putin chce zaangażować Organizację Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym – Kirgizów, Uzbeków i inne narodowości. Jeśli tak się stanie, będzie to nie do przyjęcia

– zaznaczył Ołeksij Daniłow.

Wcześniej CNN podało, że Kazachstan odmówił wysłania żołnierzy na Ukrainę.

Ale na tym nie koniec. Strona ukraińska zebrała informacje, że prezydent Rosji gromadzi także ludzi z Dalekiego Wschodu, gdzie mieszkają Udmurci i Jakuci.

Wczoraj Pentagon przekazał, że na Ukrainę wkroczyło już 92 proc. z ponad 150 tys. żołnierzy, których Rosja zgromadziła wokół granic przed inwazją. Oficjalnie nadal nie potwierdzono, że Białorusini wkroczyli do walki na terytorium Ukrainy.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij