×

Wyciągi narciarskie zamknięte! Dla Gowina to było oczywiste od początku

Wyciągi narciarskie zamknięte! To kolejny cios dla Podhala. Tym razem dla wielu hoteli, pensjonatów czy restauracji, może oznaczać jedno: upadek. Decyzja rządu okazała się kolejnym przykrym zaskoczeniem. Ale zdaniem Jarosława Gowina, była oczywistością.

Nowe restrykcje

Premier Mateusz Morawiecki zwołał konferencję prasową w ubiegłą sobotę, podczas której przedstawił nowy plan walki z pandemią koronawirusa w Polsce. Przedstawiono plan „odmrażania” gospodarki i poruszono ważne kwestie — premier zapowiedział m.in., że szkoły pozostaną zamknięte aż do Bożego Narodzenia, natomiast tuż po przerwie świątecznej dzieci ze wszystkich województw będą mieć ferie zimowe.

Placówki handlowe wrócą do pracy od przyszłej soboty (przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego). Co ważne, szef rządu zasugerował także, że nadchodzące święta spędzimy jedynie w gronie tych osób, z którymi mieszkamy. Prawdopodobnie możemy zapomnieć o świątecznych wyjazdach.

Wyciągi narciarskie zamknięte

Zgodnie z decyzją rządu zamknięte pozostają siłownie, kina i gastronomia. Dla wielu firm ta decyzja oznacza „być albo nie być”.

Tymczasem wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin ogłosił w programie „Gość Wydarzeń” w Polsat News:

Skoro branże turystyczna i hotelarska jest zamknięta, to jest oczywiste, że będzie to dotyczyć także wyciągów narciarskich

Wyciągi narciarskie zamknięte
Twitter

Taka decyzja to prawdziwa katastrofa dla Podhala. Stacje narciarskie rozpoczęły śnieżenie stoków narciarskich. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw.

No tego to się chyba nikt nie spodziewał. Siedzę i nie wierzę

– skomentowała na Facebooku Katarzyna Strama z Centrum Szkoleń Narciarski Nosal w Zakopanem.

Ośrodki, które zimą zarabiały na przetrwanie kolejnych miesięcy, znalazły się teraz w potrzasku.

Cios dla Podhala
Twitter

Jednak Jarosław Gowin zapewnił, że rządzący mają świadomość, w jak trudnym położeniu znalazło się wielu przedsiębiorców.

Powtórzę to, co mówiłem obejmując urząd ministra rozwoju, pracy i technologii, że nikogo z przedsiębiorców nie zostawimy bez pomocy

– zapowiedział.

Jarosław Gowin zapewnił również, że premier Morawiecki dał mu „zielone światło, aby dla branż nadal objętych obostrzeniami pracować nad kolejną transzą pomocową”. Konsultację rozpoczynają się w najbliższy poniedziałek.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować