×

Zamach terrorystyczny w szkole. Wśród ofiar byli uczniowie i nauczyciele

Prawdziwy horror rozegrał się w budynku szkoły zawodowej w miejscowości Kercz na Krymie. To właśnie tam w godzinach popołudniowych doszło do eksplozji w wyniku której zginęło 10 osób, a około 50 kolejnych zostało rannych. Wśród ofiar są uczniowie i pracownicy szkoły. Wstępnie mówi się, że był to atak terrorystyczny. W mieście zamknięto już inne szkoły i przedszkola. 

Przyczyna wybuchu

Początkowo zakładano, że przyczyną tragedii były wybuch butli z gazem. Rosyjskie służby mają jednak na ten temat zupełnie inne zdanie. Według nich doszło do zamachu, a eksplodować miała „bomba domowej roboty”. 

Wybuch w szkole w Kerczu na Półwyspie Krymskim to atak terrorystyczny – poinformował zastępca dowódcy Gwardii Narodowej generał Siergiej Mielikow

Radio Kercz.fm donosi z kolei, że na miejscu doszło także do strzelaniny. Inni świadkowie zdarzenia mówią z kolei o kilku hukach. Czyżby doszło do kilku wybuchów? Nie wykluczone, że tak.

Karetek było zbyt mało, aby pomóc wszystkim potrzebującym

Na teren szkoły niemal natychmiast przejechały służby medyczne i straż pożarna. Liczba ofiar i poszkodowanych była jednak na tyle duża, że brakowało karetek w skutek czego ranni często byli przewożeni transportem publicznym.

Krótkie nagranie z miejsca zdarzenia możesz zobaczyć poniżej.

Polecane

Może Cię zainteresować