×

Tragedia w szkole! Z powodu wybuchu paniki nie żyje co najmniej 13 dzieci, a 40 jest rannych

Wybuch paniki w szkole spowodował, że dzieci zaczęły się tratować! Wiele z nich skakało z okien, znajdujących się na trzecim piętrze! Z tego powodu zginęło co najmniej 13 uczniów.

Wybuch paniki w szkole

Właśnie kończyły się lekcje, gdy uczniowie z jakiegoś powodu wpadli w panikę. Zaczęli zbiegać z wyższych pięter budynku, tratując tych, co upadli!

Chaos był tak wielki, że wiele dzieci wyskakiwało z okien na III piętrze budynku! Tragedia miała miejsce w szkole podstawowej Kakamega, na północny zachód od stolicy Kenii – Nairobi. Raporty mówią, że w poniedziałek około godz. 17:00 czasu lokalnego dzieci akurat kończyły lekcje i wychodziły do domów. To wtedy miał miejsce wybuch paniki.

Rodzice są zrozpaczeni

Panika zakończyła się ogromną tragedią i śmiercią 13 uczniów. Rodzice są zrozpaczeni, a tamtejszy minister edukacji, George Magoha wspiera ich w lokalnych mediach:

Utrata dziecka jest bardzo bolesna. Moje kondolencje dla rodziców, którzy stracili swoje dzieci.

Według raportów prawie 40 innych uczniów zostało rannych i musiało być hospitalizowanych. Część dzieci znajduje się w krytycznym stanie, a niektóre już opuściły szpital, zważywszy na ich dobrą kondycję.

Gubernator Kakamega, Wycliffe Oparanya nazwał śmierć dużą stratą dla hrabstwa:

Byłem w ogromnym szoku, widząc 13 uczniów leżących bez życia w kostnicy. Odebrało mi mowę. Wszyscy jesteśmy pogrążeni w głębokiej żałobie. Były to takie niewinne dusze.

Obiecał także rodzicom, że hrabstwo poniesie koszty pogrzebów zmarłych tragicznie uczniów.

Trwa śledztwo w tej sprawie

Nie wiadomo, co spowodowało ogromną panikę w szkole, ale policja prowadzi śledztwo. Pojawiło się przypuszczenie, że szkoła była celem jakiegoś ataku.

Tragedię dopełnia jeszcze jeden fakt. W budynku znajdują się dwie klatki schodowe, ale nauczyciel zabronił uczniom korzystania z jednej z nich, co spowodowało gwałtowny tłok w drugiej…

Według uczniów, którzy rozmawiali z miejscowymi mediami w poniedziałek w szkole odbyło się spotkanie rodziców siódmej klasy, a we wtorek miało odbyć się kolejne spotkanie dla innej klasy.

Stwierdzili, że nauczyciel powiedział im, że jedna klatka schodowa jest zarezerwowana dla gości i w momencie wybuchu paniki, wszyscy uczniowie z wyższych pięter stłoczyli się w drugiej, tratując się.

Władze zapowiadają wnikliwe sprawdzenie budynku oraz przyczyn wybuchu paniki

Źródła: www.tvp.info, www.nation.co.ke, www.nation.co.ke
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij