×

Mama, tata i troje dzieci. To oni zginęli przez wybuch domu w Szczyrku

W Szczyrku doszło do wybuchu w trzykondygnacyjnym budynku przy ul. Leszczynowej. Najprawdopodobniej budowlańcy uszkodzili rurę z gazem, przechodzącą zaraz obok mieszkania. Nikt, nie przeżył. Ta tragedia zabrała 8 osób, w tym rodzinę z dziećmi.

 

Okropna tragedia

W środę o 18.00 w domu w Szczyrku było 8 osób. To właśnie w nim doszło do wybuchu. W środku znajdowali się Józef K. z żoną Jolantą i jego siostrzeniec Wojciech K. z rodziną: żoną Anną i trójką dzieci 10-letnią Michaliną, 6-letnią Marceliną i 3-letnim Stasiem. W budynku przebywał również wnuk Józefa Szymon. Chłopiec miał 10 lat. Wybuch nastąpił gwałtownie. Nikt z nich nie miał szans na przeżycie.

To byli wspaniali ludzie

Mieszkańcy Szczyrku uwielbiali tą rodzinę. Wspominają ich jako wspaniałych i dobrych ludzi.

Pytają dlaczego musiało dojść do takiej tragedii. Kolega zmarłego Józefa K. wspomina:

Fantastyczni ludzie. Kochali sport. Byli trenerami narciarstwa. Wojtek miał jechać do Austrii szkolić innych jako trener, jego wujek Józef miał w tym domu serwis narciarski, wypożyczalnię sprzętu. To nie do uwierzenia, co się stało.

Grzegorz Caputa gdzie rodzina codziennie robili zakupy, mówi:

Wojtek z żoną mieli wspaniałe dzieci. 10-letnia Michalinka zawsze wybierała sobie w moim sklepie gazetki z dodatkami. Ich wujek, u którego mieszkali, pierwszy w Szczyrku miał serwis narciarski. Wraz z bratem i siostrą otworzyli też pierwszy wyciąg. To niewyobrażalna tragedia. Wszyscy łączymy się z nimi w bólu i żałobie .

Rodzina miała się przeprowadzić do domu, który właśnie remontowali. Dostali go po dziadkach i chcieli tam osiąść na stałe.

Prokurator bada sprawę

Obecnie sprawą zajmuje się prokurator. Jak podaje rzecznik prasowy:

Najbardziej prawdopodobną przyczyną tragedii jest uszkodzenie gazociągu w trakcie prac, którego następstwem był wyciek gazu płynnego oraz wybuch i pożar. W najbliższych dniach przeprowadzone zostaną oględziny miejsca katastrofy oraz sekcja zwłok ofiar wypadku.

 

Źródła: www.fakt.pl, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij