×

Potężny wybuch gazu w kamienicy w Bytomiu. Zdjęcia z miejsca zdarzenia przerażają

Wybuch gazu w Bytomiu na ul. Katowickiej. Do tragedii doszło około godziny 13.00 na parterze jednej z tamtejszych kamienic. Siła uderzenia była na tyle duża, że uszkodziła okna budynku znajdującego się naprzeciwko. Według wstępnych informacji, których udzieliła rzeczniczka śląskiej PSP, w wyniku zdarzenia zginęły 3 osoby, a cztery zostały ranne.

Wybuch gazu w kamienicy

Na miejsce skierowano 17 zastępów, stwierdziliśmy wybuch gazu w budynku na parterze, wskutek czego wybuchł pożar, który został już ugaszony – mówi Wojciech Krawczyk z Komendy Miejskiej PSP w Bytomiu

Na miejscu zginęły 3 osoby – 39-letnia kobieta i jej dwie małoletnie córki w wieku 5 i 7 lat. Cztery osoby zostały ranne – przetransportowano je do szpitala. Są poparzone. Łącznie ewakuowano natomiast 17 osób.

Katastrofa!!!!

Opublikowany przez Katarzynę Osak Sobota, 6 lipca 2019

Przyczyna i możliwe skutki pożaru

Przyczyną pożaru był prawdopodobnie wybuch butli z gazem. Pożar został już opanowany. Trwa jeszcze przeszukiwanie budynku przez specjalną grupę ratowniczą.

Na miejscu jest już również inspektor budowlany, który oszacuje, czy może dojść do zawalenia budynku, bowiem szkody jakie wyrządził wybuch, są naprawdę duże.

Może Cię zainteresować

zamknij