×

Zamach we Włoszech! Eksplodował samochód, pod który podłożono ładunki wybuchowe

W mieście Foggia, w południowo-wschodnim rejonie Włoch miała miejsce silna eksplozja, w wyniku której doszło do uszkodzenia znajdujących się w pobliżu samochodów i budynków. Warto zauważyć, że to już trzeci wybuch w przeciągu ostatnich kilku dni.

Ogromne zniszczenia

Wybuch nastąpił w piątek wieczorem, 3 stycznia tuż obok cmentarza we włoskim mieście Foggia. Materiały wybuchowe były zamontowane pod pojazdem Discovery Range Rover. Eksplozja była na tyle silna, że doprowadziła do zniszczenia stojących obok, sześciu samochodów. Najlepiej siłę wybuchu obrazuje fakt, że doszło do wyrwania żelaznej kraty zamieszczonej na jednym z sąsiednich budynków. Ucierpiały również okoliczne sklepy i mieszkania.

O włos od tragedii

O niesamowitym szczęściu może mówić ojciec 7-miesięcznej dziewczynki, który nie wyszedł tego dnia z domu wyłączenie ze względu na niespodziewaną chorobę córki.

Na chwilę przed eksplozją mężczyzna planował wyjście z domu wraz z 7-miesięczną córką. W ostatniej chwili zrezygnował, ponieważ dziewczynka źle się poczuła. Po zatrważającym incydencie, opowiadał mediom o tym, że los był dla niego bardzo łaskawy.

W przeciwnym razie trafiłaby nas bomba.

Hałas słyszalny był przez wszystkich mieszkańców. Antonio, ojciec 7-miesięcznej dziewczynki relacjonuje, że siła wybuchu była tak mocna, że dało się odczuć silne trzęsienie.

Byliśmy w domu, kiedy usłyszeliśmy ten silny huk, który wstrząsnął trzema kamienicami. Pomyśleliśmy, że to wyciek gazu lub coś podobnego. Gdy wyszliśmy na balkon, zobaczyliśmy dym. Zdaliśmy sobie sprawę, co się stało. Z powodu bomby pękła przednia szyba mojego samochodu

Odwet ze strony mafii

Właściciel samochodu Range Rover, pod którym zamontowano materiały wybuchowe pracuje jako kierownik domu pomocy społecznej. W 2018 roku złożył oskarżenie, które doprowadziło do aresztowania 30 osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie miasta.

Doniesienie mężczyzny było związane z postaciami dwóch mafiosów, którzy usiłowali wymusić na nim zatrudnienie w ośrodku wskazanej przez siebie osoby. Sąsiedzi utrzymują, że to już nie pierwszy raz, kiedy ktoś próbuje go zastraszyć.

Podobne wybuchy miały miejsce także w noc sylwestrową. Materiały eksplodowały wówczas przed jednym z barów. Do zdarzenia doszło w miejscowości San Giovanni Rotondo w prowincji Foggia. Tego samego dnia w miejscowości Cerignola wysadzono bankomat.

Źródła: www.tvp.info
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować