×

Piękna Polka stanęła na podium w wyborach Miss Świata na wózku. W pełni zasłużyła na tytuł

W tym roku zorganizowano pierwsze ogólnoświatowe Wybory Miss Wheelchair. Konkurs światowego formatu odbył się w Warszawie.

W wyborach Miss Wheelchair World 2017 wzięły udział 24 kandydatki poruszające się na wózkach inwalidzkich. Panie pochodziły z 19 różnych państw.

Nasz kraj z dumą reprezentowały dwie uczestniczki – nasza Miss Polski na Wózku 2016 – Adrianna Zawadzińska oraz Beata Jałocha.

Adrianna ma 27 lat i choruje na rdzeniowy zanik mięśni

O swojej chorobie i zmaganiach z nią opowiada na blogu oraz w serwisach społecznościowych.

Przykre zrządzenie losu

Beata Jałocha ulegała nieszczęśliwemu wypadkowi – spadła na nią osoba, chcąca popełnić samobójstwo. W wyniku tego zdarzenia młoda kobieta została sparaliżowana od pasa w dół. Wcześniej sama była fizjoterapeutką i pomagała ludziom po wypadkach odzyskać pełną sprawność.

Konkurs

Wszystkie dziewczyny biorące udział w konkursie chciały udowodnić, że wózek wcale nie musi być ograniczeniem czy przeszkodą w realizacji swoich marzeń.

Najpiękniejszą kobietą na wózku w 2017 roku okazała się być Aleksandra Cziczikowa, Białorusinka. Drugie miejsce na podium zdobyła Lebohang Monyatsi z RPA. Trzecie miejsce przypadło reprezentantce naszego kraju Adriannie Zawadzińskiej.

Lebohang Monyatsi z miejsca na podium cieszy się podwójnie. Pochodzi bowiem z kraju, w którym osoby na wózkach inwalidzkich wciąż są bardzo mocno dyskryminowane. Ma nadzieję, że jej sukces zmieni coś w tej kwestii.

To taki rodzaj konkursu, w którym każda kandydatka jest na swój sposób wygrana.

Nigdy nie rezygnuj ze swoich marzeń

Może Cię zainteresować

zamknij