×

Wyborcy Dudy buczą na Trzaskowskiego. Co to miało znaczyć?

Wyborcy Dudy buczą na Trzaskowskiego podczas wieczoru wyborczego w sztabie w Łowiczu. Prezydent Andrzej Duda postanowił pokazać klasę i złożył gratulacje wszystkim swoim rywalom, szczególnie zdobywcy drugiego miejsca. Wyborcom nie wystarczyło cierpliwości…

Emocje w sztabie

W sztabie wyborczym urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy po ogłoszeniu wyników exit poll zapanował szał radości. Co do tego, czy uzasadniony, zdania są podzielone.

Na podstawie sondażowych wyników wyborów prezydenckich 2020, Duda prowadzi w I pierwszej turze z wynikiem 41,8 proc. Jednak nie brakuje opinii, że wyczerpał już potencjał swojego elektoratu, a powiększyć go nie ma za bardzo jak.

Trudno sobie wyobrazić, by wyborcy Szymona Hołowni czy Roberta Biedronia nagle zachwycili się urzędującym prezydentem do tego stopnia, by oddać na niego głos. Chociaż trzeba przyznać Hołowni, że robi, co może, by zasiać w sercach swoich wyborców wątpliwości co do Rafała Trzaskowskiego, jedynego w tej chwili kandydata, mogącego realnie zagrozić Andrzejowi Dudzie.

Sztab Andrzeja Dudy na razie woli cieszyć się dzisiejszym sukcesem. Wyborcy długo skandowali personalia prezydenta, a następnie odśpiewali „Sto lat”.

Wyborcy Dudy buczą na Trzaskowskiego

Duda także emanował optymizmem:

Szanowni Państwo, bardzo dziękuję. Wynik sprzed pięciu lat pobity o kilka długości, dziękuję za to wsparcie. Dziękuję ogromnie tym, którzy mi zaufali. Przez te pięć lat byłem atakowany, były ogromne oczekiwania, żeby poprawić sytuację. Wygrywam tę pierwszą turę dzięki państwa głosów w sposób absolutnie zdecydowany, ta przewaga jest potężna!

Następnie postanowił pokazać klasę i pogratulować swoje kontrkandydatom. Podkreślił ich zasługi w uzyskaniu rekordowej frekwencji i wyraził zrozumienie dla ich pracy i poświęcenia:

Gratuję wszystkim kontrkandydatom. W szczególności gratuję panu Rafałowi Trzaskowskiemu jego wyniku, który prowadzi go do drugiej tury. Tak, proszę państwa, mamy różne wizje.. Trzeba mieć odwagę i determinację, żeby wystartować w wyborach prezydenckich. To jest ogromna praca.

Jednak sympatycy Andrzeja Dudy zareagowali na wzmiankę o Rafale Trzaskowskim bardzo emocjonalnie. Rozległy się okrzyki „Tu jest Polska!” A także… buczenie.

Elegancko?

Wielu osobom to się nie spodobało…

Źródła: wiadomosci.gazeta.pl, wiadomosci.gazeta.pl, wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter

Polecane