×

Wyborca przebrał się na głosowanie za Jarosława Kaczyńskiego. Tak oddał głos!

Wyborca przebrał się na głosowanie w lokalu wyborczym na warszawskim Żoliborzu, tym samym, w którym głosował Jarosław Kaczyński. Można było odnieść wrażenie, że było ich dwóch!

Rekordowa frekwencja

Politycy wszystkich opcji od kilku dni podkreślali, jak ważna jest frekwencja wyborcza i namawiali Polaków, by tłumnie ruszyli do lokali wyborczych. Z tej okazji premier Mateusz Morawiecki ogłosił nawet, że koronawirus jest już właściwie w odwrocie i nie ma się czego bać. Opinia szefa rządu wprawiła w osłupienie epidemiologów, którzy uznali, że jednak trochę się pospieszył z ogłaszaniem końca pandemii, zwłaszcza że liczba nowych zakażeń znów niebezpiecznie zbliża się do 400 dziennie.

Ważniejszym politykom podczas głosowania towarzyszyły, jak zwykle, kamery i fotoreporterzy. W lokalu wyborczym na warszawskim Żoliborzu, gdzie na liście wyborców jest zarejestrowany prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, doszło do zabawnego zdarzenia. Po raz kolejny potwierdza się, jak pomysłowo Polacy potrafią wyrażać swoje poglądy, nie naruszając ciszy wyborczej.

Wyborca przebrał się na głosowanie

Obok prezesa PiS-u przy urnie wyborczej ustawił się mężczyzna w przyłbicy, na której miał naklejone zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego.

Wyborca ubrany był w T-shirt, na przodzie którego widniała reprodukcja obrazu Leonardo da Vinci „Dama z gronostajem”, popularnie zwany „Damą z łasiczką”, przy czym dama miała twarz prezesa PiS-u, a gronostaj – koci pyszczek.
Na plecach koszulki znajdował się napis „Zło śmiechem zwyciężaj”.

Tak ucharakteryzowany wyborca wyraźnie starał się być w tym samym kadrze, co Jarosław Kaczyński i razem z nim wrzucił swój głos do urny.

Telewizja publiczna będzie miała spory problem z wycięciem go ze zdjęć…

Źródła: warszawawpigulce.pl, tvn24.pl, expressbydgoski.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować