×

Wyborca przebrał się na głosowanie za Jarosława Kaczyńskiego. Tak oddał głos!

Wyborca przebrał się na głosowanie w lokalu wyborczym na warszawskim Żoliborzu, tym samym, w którym głosował Jarosław Kaczyński. Można było odnieść wrażenie, że było ich dwóch!

Rekordowa frekwencja

Politycy wszystkich opcji od kilku dni podkreślali, jak ważna jest frekwencja wyborcza i namawiali Polaków, by tłumnie ruszyli do lokali wyborczych. Z tej okazji premier Mateusz Morawiecki ogłosił nawet, że koronawirus jest już właściwie w odwrocie i nie ma się czego bać. Opinia szefa rządu wprawiła w osłupienie epidemiologów, którzy uznali, że jednak trochę się pospieszył z ogłaszaniem końca pandemii, zwłaszcza że liczba nowych zakażeń znów niebezpiecznie zbliża się do 400 dziennie.

Ważniejszym politykom podczas głosowania towarzyszyły, jak zwykle, kamery i fotoreporterzy. W lokalu wyborczym na warszawskim Żoliborzu, gdzie na liście wyborców jest zarejestrowany prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, doszło do zabawnego zdarzenia. Po raz kolejny potwierdza się, jak pomysłowo Polacy potrafią wyrażać swoje poglądy, nie naruszając ciszy wyborczej.

wyborca przebrał się na głosowanie
Twitter

Wyborca przebrał się na głosowanie

Obok prezesa PiS-u przy urnie wyborczej ustawił się mężczyzna w przyłbicy, na której miał naklejone zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego.

Wyborca ubrany był w T-shirt, na przodzie którego widniała reprodukcja obrazu Leonardo da Vinci „Dama z gronostajem”, popularnie zwany „Damą z łasiczką”, przy czym dama miała twarz prezesa PiS-u, a gronostaj – koci pyszczek.
Na plecach koszulki znajdował się napis „Zło śmiechem zwyciężaj”.

Tak ucharakteryzowany wyborca wyraźnie starał się być w tym samym kadrze, co Jarosław Kaczyński i razem z nim wrzucił swój głos do urny.

Telewizja publiczna będzie miała spory problem z wycięciem go ze zdjęć…

Źródła: warszawawpigulce.pl, tvn24.pl, expressbydgoski.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij