×

Wstrzymanie produkcji popularnego napoju gazowanego dla dzieci! Będzie płacz

Wstrzymanie produkcji Piccolo! Dlaczego Spółka Ambra zdecydowała się na tak radykalny krok? Co się stało? Producent poinformował właśnie: Brak dostępności dwutlenku węgla spowodował konieczność zatrzymania produkcji gazowanych napojów bezalkoholowych.

Wstrzymanie produkcji Piccolo!

Spółka Ambra, której fabryka znajduje się w Woli Dużej k. Biłgoraja, to kolejna firma z branży spożywczej, która ogłosiła zatrzymanie części swojej produkcji w związku z problemami z zaopatrzeniem w dwutlenek węgla. Jest on niezbędny do procesu wytwarzania ich produktów. Jak powszechnie wiadomo, napoje gazowane stanowią około 10 procent całości.

Dwutlenek węgla jest niezbędny w procesie produkcji gazowanych napojów bezalkoholowych. Aktualny brak dostępności dwutlenku węgla spowodował konieczność zatrzymania produkcji tych napojów. Dysponujemy kilkutygodniowymi zapasami produktów i realizujemy dostawy w miarę ich dostępności. Jednak w przypadku przedłużenia się braków dwutlenku węgla zapasy te wyczerpią się i może dojść do wstrzymania ich sprzedaży

– podkreślają władze spółki w komunikacie przesłanym mediom.

Przypomnijmy, że Ambra to jeden z najbardziej znanych producentów napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Spółka ta jest właścicielem takich znanych marek jak Dorato, Fresco, Cin&Cin, Cydr Lubelski, El Sol czy właśnie wstrzymane Piccolo.

Spółka Ambra wstrzymuje produkcje Piccolo! Popularnego napoju gazowanego dla dzieci. Dlaczego?

Za wstrzymanie produkcji popularnego napoju gazowanego dla dzieci odpowiada brak dwutlenku węgla na rynku. Dlaczego go brakuje? Ponieważ 23 sierpnia Anwil SA i Grupa Azoty zdecydowały się na zatrzymanie jego wytwarzania. Przypomnijmy, że obie te firmy to spółki skarbu państwa. Swoja decyzję argumentowały wysokimi cenami gazu ziemnego, który jest jednym z głównych kosztów produkcji.

Przerwa w produkcji Piccolo to nie jedyna konsekwencja. W miniony czwartek na przykład Carlsberg Polska wstrzymał też produkcję piwa. Z tego powodu wiele osób w naszym kraju zastanawiało się, czy w Polsce zabraknie piwa. Co więcej, ograniczenia produkcji zapowiedziały też inne firmy związane z rynkiem napojów gazowanych.

Szczęśliwie, wczoraj (29 sierpnia) Daniel Obajtek, czyli prezes spółki PKN Orlen, która jest właścicielem Anwilu, zdradził, że produkcja dwutlenku węgla została wznowiona. Stało się tak pomimo faktu, że w tej chwili jest to nieopłacalne. Podobną decyzje podjęła jeszcze tego samego dnia Grupa Azoty.

Źródła: lublin.wyborcza.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x