×

Wstrząsające zadanie domowe 8-latki. Rodzice wezwali policję, po przeczytaniu go

Kiedy rodzice 8-latki zobaczyli zadanie domowe córki, doznali ogromnego szoku. Ich córka poza czytaniem psalmów, miała też zrobić sobie zdjęcie w wannie! Tłumaczenia nauczycielki wpędziło ich w osłupienie. Nie wahali się powiadomić policji.

Zobaczyli zadanie domowe 8-latki i doznali szoku

Wydawać, by się mogło, że zadanie domowe to nic nadzwyczajnego. Jednak w przypadku jednej z uczennic chrześcijańskiej szkoły podstawowej w Jacksonville na Florydzie było zupełnie inaczej. Zadanie domowe 8-latki wywołało oburzenie u jej rodziców. Dlaczego? Ponieważ poza powtarzaniem psalmów i nauką literowania, dziewczynka z miała „zrobić zdjęcie, jak siedzi w wannie i odrabia lekcje”. Misty i Christopher Dunham, rodzice dziewczynki postanowili interweniować. Matka dziewczynki nie czekając, napisała do nauczycielki z prośbą o wyjaśnienie celu tego zadania. Nauczycielka odpisała, że chodziło o to, żeby dziecko „dobrze się przy tym bawiło”. A jej córka może wejść do wanny w szkolnym mundurku czy piżamie.

To nie jest miejsce, w którym dziecko powinno robić sobie zdjęcie.

– powiedziała w wywiadzie dla stacji stacji CBS 47, Misty Dunham.

I dodała:

Nie przekonało mnie to.

Nauczycielka tłumaczyła się jeszcze, że była to po prostu forma żartu.

Jednak rodzice małej McKenzie nie uwierzyli w zapewnienia nauczycielki i powiadomili policję. Ale to ich córka, a nie nauczycielka poniosła konsekwencję w związku z tą interwencją. Kobieta zamieściła zdjęcie zadania domowego 8-latki w mediach społecznościowych. Posypała się lawina komentarzy, w których niektórzy pisali, że „takie zadania bywają niestety standardem w tego typu szkołach”. Jeden z internautów napisał ironicznie: „Nie ma nic „niewinnego” w wykonywaniu zadania, które prosi dzieci o zrobienie sobie zdjęć w łazience/wannie”.

Po interwencji 8-latka została wydalona ze szkoły!

Rodzice postanowili pójść jeszcze o krok dalej. Zgłosili incydent zarówno do administracji szkoły Victory Christian Academy, jak i do biura szeryfa Jacksonville. Jednak niczego nie wskórali. A ich córka została wydalona ze szkoły. Powodem był, jak tłumaczyła szkoła, brak innych skarg na to zadanie domowe w tej i innych szkołach. A sama jego treść była zaczerpnięta z internetowego zasobu przeznaczonego dla nauczycieli i była wykorzystywana w wielu placówkach edukacyjnych. Oto, jak wyglądało oficjalne wyjaśnienie dyrekcji szkoły:

Zadanie zostało wybrane z internetowego zasobu do nauczycieli i było wykorzystywane w wielu szkołach. Z pewnością przy zadawaniu go nikt nie kierował się złymi intencjami. Choć z pozoru wydawało się niewinne, to z ostrożności i w celu uniknięcia przyszłych nieporozumień, zdecydowaliśmy się usunąć je z przyszłego użytku”

– przekazał w oświadczeniu zarządzający akademią pastor Jesse Latta.

Co więcej, po zgłoszeniu sprawy na policję, rodzice otrzymali niepokojący telefon ze szkoły. Dowiedzieli się, że szkoła zdecydowała się skreślić ich dziecko z listy uczniów.

Dostaliśmy telefon ze szkoły. Powiedzieli nam, że powinniśmy wypisać dziecko z placówki. Gdy odmówiliśmy, odparto, że w takim razie zrobią to na drodze administracyjnej

– powiedziała Misty Dunham.

Z dnia na dzień dziewczynka została wypisana z listy uczniów. Matka pochwala swoją córkę, że dobrze zrobiła, kiedy powiedziała jej i jej mężowi, że nie czuje się z czymś komfortowo w szkole. Pomimo iż teraz płaci za to wysoką cenę. Jest to cenna lekcja dla innych rodziców, aby bacznie przyglądali się temu, co dzieje się w szkole i słuchali swoich dzieci. Szkoła, do której uczęszczała 8-latka nie odpowiedziała stacji CBS47 na pytania o wydalenie uczennicy ze szkoły.

Fotografie: Flickr (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij