×

Mężczyzna wspinał się na okno szpitala, by czuwać przy umierającej matce

Wspinał się na okno szpitala, by codziennie czuwać przy umierającej na COVID-19 ukochanej matce. Nagranie z 30-latkiem wyciska łzy z oczu.

Wspinał się na okno szpitala

Według Światowej Organizacji Zdrowia do tej pory na terenie Palestyny odnotowano 10 923 przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród hospitalizowanych pacjentów znalazła się Jihada Al-Suwaiti. Starsza kobieta chorowała także na białaczkę. 30-latek bał się, że matka niedługo umrze, dlatego postanowił codziennie przy niej czuwać.

Niestety Jihada Al-Suwaiti nie mógł odwiedzać swojej ukochanej rodzicielki w szpitalu. W związku z tym znalazł na to inny sposób. 30-latek codziennie wspinał się na okno szpitala, by przynajmniej w ten sposób być przy matce. Schodził na dół dopiero wtedy, kiedy kobieta zasypiała.

Po kilku dniach jego ukochana mama już się nie obudziła.

Historia miłości syna do matki

Mężczyźnie udało się zrobić zdjęcia. Na Twitterze udostępnił je dyplomata, Mohamad Safa. Jego post w kilka godzin udostępniono setki razy. Safa stworzył także ilustrację na cześć zmarłej kobiety. To jeszcze bardziej porusza serca, gdyż widzimy na niej siedzącego przy oknie Jihada. Obok niego duch kobiety z aureolą nad głową trzyma rękę na głowie swojego syna.

Władze szpitala, w którym przebywała starsza kobieta, wiedziały, że mężczyzna większość dnia spędza na parapecie od zewnętrznej strony okna. Jednak pomimo wszelkich zakazów, nie interweniowali w tej sprawie.

W rozmowie z Daily Mail Abang, brat Jihada, powiedział, że mężczyzna zawsze był uparty. To dlatego nie dał za wygraną i był przy matce do końca jej życia. Serwis podaje także, że 30-latek w wieku 15 lat stracił ojca. To prawdziwy symbol kochającego syna.

W sieci można obejrzeć chwytające za serce wideo ze wspinającym się Palestyńczykiem.

Miłość do matki młodego Palestyńczyka wyciska łzy z oczu.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.hellozdrowie.pl, www.dailymail.co.uk
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować