×

7 popularnych błędów, które popełniamy, kiedy dobieramy sobie ubrania. #5 wystrzegaj się tego!

Możesz regularnie chodzić na siłownie, zdrowo się odżywiać i mieć idealne ciało. Jednak wystarczy, że niewłaściwie dobierzesz strój lub nawet jeden jego element i zepsujesz wszystkie swoje starania.

Działa to też w drugą stronę – możesz mieć pewne niedoskonałości, ale świetnie je ukrywać pod ubraniami. To wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać!

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wyglądać lepiej w zaledwie 2 minuty – wystarczy, że wybierzesz odpowiedni strój.

Unikaj dużej kraty

To stylowy i uniwersalny wzór, jednak może całkowicie zepsuć Twój wygląd. Duża krata zawsze dodaje kilku centymetrów tu i ówdzie… Jednak jeżeli nie wyobrażasz sobie swojej szafy bez kratki, postaw raczej na tę drobniejszą.

Nie zakładaj ubrań z poziomymi wzorami

Wzory poziome zawsze sprawiają, że coś wydaje się szersze, niż jest w rzeczywistości. Jeżeli już lubisz paski, to postaw raczej na te pionowe. Sprawiają, że człowiek wydaje się wyższy i szczuplejszy!

Nie przesadzaj z dodatkami

Falbany, falbaneczki, fałdki, zakładki – te wszystkie ozdoby dodadzą Ci kilogramów. Postaw raczej na minimalizm. Czy ta czarna spódnica z zamkiem nie wygląda świetnie?

Wybieraj ubrania bez dużych wzorów

Pokaźne wzory sprawiają, że sylwetka wydaje się masywniejsza. Postaw na minimalistyczną bluzkę z dekoltem w szpic i spódnicę z eleganckim rozcięciem. To wysmukli sylwetkę.

Sandały wiązane wokół łydki skrócą Twoją nogę, z kolei krótkie buty, w odcieniu zbliżonym do skóry, je wydłużą.

Postaw na dekolt w kształcie liter V

Dekolt w kształcie łódki sprawi, że sylwetka będzie wyglądać na masywną i ciężką. Z kolei taki jak litera V na pewno ją wysmukli.

Unikaj szerokich pasów poziomych

Wiesz co jest gorszego od poziomych pasów na odzieży? Szerokie poziome pasy na odzieży. Znacznie poszerzają sylwetkę – doskonale to widać na powyższym zdjęciu. Z kolei jeden szeroki pas w połączeniu z jednokolorową sukienką, świetnie wysmukla talię.

Wybieraj subtelne kolory

Jaskrawe, żywe kolory sprawiają, że sylwetka wydaje się dużo większa, niż w rzeczywistości jest. Zobacz na zdjęciu powyżej – bluzki mają ten sam wzór, różni je jedynie kolor… I jak która wygląda lepiej?

Może Cię zainteresować