×

29 czerwca nie kupisz alkoholu w tym miejscu. Urzędnicy właśnie wprowadzili zakaz!

Wydawać by się mogło, że taka sytuacja może mieć miejsce jedynie w serialach komediowych. A jednak… W sobotę 29 czerwca w lubelskiej wsi Hanna w powiecie włodawskim przez jeden dzień (do godziny 20.00) będzie obowiązywał całkowity zakaz sprzedaży alkoholu. Taka decyzja zapadła ze strony urzędników na ostatniej sesji rady gminy. Powód? Uroczyste otwarcie Centrum Religijno-Zabytkowego, z którym powiązana jest obecność biskupa siedleckiego.

Zakaz sprzedaży alkoholu przez jeden dzień

Zakaz sprzedaży alkoholu w lubelskiej wsi to nie jedyny pomysł tamtejszych urzędników. Tego dnia będzie obowiązywał także zakaz jego spożywania w najbliższym otoczeniu Centrum Religijno-Zabytkowego. Informacje na ten temat możemy znaleźć w treści uchwały, którą jeden z tamtejszych mieszkańców udostępnił portalowi Lublin112.

Przypomniał mi się jeden z odcinków popularnego serialu komediowego Ranczo. Tam scenarzysta wymyślił właśnie podobną sytuację z przyjazdem biskupa – skomentowała jedna z osób

Złamanie zakazu

Jak mówi ustawa z dnia 26 października 1982 roku o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, właścicielom sklepów, którzy nie zastosują się do obowiązującego zakazu, grozi odebranie koncesji.

Spotkaliście się kiedykolwiek z podobną sytuacją?

_______________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: redakcja@popularne.pl

Może Cię zainteresować

zamknij