×

WOŚP wydała 20 milionów złotych na walkę z koronawirusem

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy potwierdził na Instagramie zamówienie 50 tysięcy kompletów ubrań i akcesoriów ochronnych dla personelu medycznego. Zapowiada także zakup specjalistycznego urządzenia, które znacząco usprawni wykonywanie testów na koronawirusa. Do tej pory na walkę z pandemią WOŚP przeznaczyła 20 milionów złotych.

WOŚP walczy z pandemią

Chociaż politycy partii rządzącej i szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie darzą się wzajemnie szczególną sympatią, w obliczu pandemii emocje zeszły na dalszy plan. Jak ujawnił Jerzy Owsiak, sam zwrócił się z propozycją pomocy do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Tym razem nikt nie stroił fochów, gdyż, jak zauważył w zwrotnym SMS-ie Szumowski, sytuacja jest wyjątkowa i wymaga zaangażowania wszystkich sił i środków. „Wszystkie ręce na pokład” – odpisał minister.

Owsiak od początku uprzedzał, że z zakupem respiratorów będą problemy, bo jest to sprzęt obecnie rozchwytywany. Jak tłumaczył szef WOŚP, nawet w normalnych czasach na realizację większych zamówień czeka się miesiącami, a co dopiero podczas pandemii.

Zapowiedział, że potrzebne rzeczy będą kupowane w miarę dostępności. Jak ujawnił w najnowszym wpisie na Facebooku, WOŚP na razie skupiła się na ochronie najbardziej niezbędnych osób, walczących na pierwszej linii frontu wojny z pandemią, czyli personelu medycznego:

Wczoraj Fundacja WOŚP zamówiła 50.000 Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB). Na pakiet składa się kombinezon, buty, panoramiczne gogle, rękawiczki, worek na odpady, czyli to, czego dzisiaj najbardziej potrzebują walczący z koronawirusem lekarze i personel medyczny. Ogrom ludzi pracuje teraz nad całą logistyką dostawy z Chin. Robimy wszystko, by dotarła ona do nas tak szybko, jak to tylko będzie możliwe, nie powinno to trwać dłużej niż kilkanaście dni. Fundacja WOŚP przeznaczyła na ten zakup blisko 16.000.000 złotych.

20 milionów na walkę z koronawirusem

Fundacja WOŚP podjęła się także koordynacji działań prywatnych darczyńców, którzy chcą finansowo wesprzeć walkę z pandemią:

Stworzyliśmy fundusz interwencyjny, wychodząc naprzeciw propozycjom bardzo wielu firm, które chciałyby wspomóc walkę z koronawirusem. W pierwszym szeregu stanęli nasi partnerzy, z którymi od wielu lat współpracujemy.

Kolejną inwestycją będzie zakup urządzenia, które znacząco usprawni wykonywanie testów na obecność koronawirusa oraz uruchomienie od dzisiaj kolejnego laboratorium przeprowadzającego testy. Jak zameldował Jerzy Owsiak na Facebooku, do tej pory Fundacja WOŚP przeznaczyła 20 milionów złotych na walkę z pandemią.

Źródła: www.popularne.pl, www.facebook.com

Może Cię zainteresować

zamknij