×

W środku wojny, kobieta zaczyna rodzić. Koło niej wybucha bomba, która rani nie tylko ją…

Wojna to najgorsze, co człowiek może wyrządzić drugiemu człowiekowi. Głód, śmierć i cierpienie towarzyszą zawsze tam, gdzie jest broń. Najokrutniejsze w tym wszystkim jednak jest to, że na wojnie umierają zwykli ludzie, którzy nie są zaangażowani w politykę…

Ciężarna kobieta, która znalazła się w nieodpowiednim miejscu, czuła, że zaczyna rodzić. Przez to, że jej miasto było bombardowane, nie miała, jak dostać się do szpitala. Zdecydowała, że przejdzie pieszo ten odcinek. Niestety obok niej spadła bomba.

1

Odłamek trafił w brzuch kobiety. Poza tym miała złamaną nogę i rękę. W szpitalu zaczęła się akcja ratunkowa. Lekarze walczyli o to, aby przeżyła matka i dziecko.

2

Stan kobiety był bardzo ciężki. Lekarze martwili się najbardziej o to, czy odłamek, który utkwił w jej brzuchu, nie zabił dziecka…

3

Lekarze musieli dokonać cesarskiego cięcia. Niestety maluch nie oddychał…

4

Zaczęła się dramatyczna akcja ratunkowa. Nikt nie miał zamiaru się poddać. Nie chcieli stracić noworodka.

5

Nagle zaczyna drgać pępowina – dowód, że dziecko żyje! W końcu dźwięk, na który wszyscy czekali… Maleństwo zaczyna płakać.

6

W tym samym czasie stan matki także uległ poprawie. Lekarz, który ratował ją przez wiele godzin, był wyczerpany.

7

W środku wojny, gdzie na ulicy każdego dnia umierają ludzie, udało się ocalić matkę i jej dziecko. Ci lekarze są prawdziwymi bohaterami.

8

Polecane

Może Cię zainteresować