×

Wnioski o 500+ na pierwsze dziecko można już składać od pierwszego lipca, ale będzie to możliwe tylko osób, które skorzystają z drogi elektronicznej. Jeśli ktoś chce zrobić to drogą tradycyjną, będzie musiał wstrzymać się do 1 sierpnia.

To chwila, na którą czekało wiele osób. Wnioski o 500+ na pierwsze dziecko można składać już za tydzień!

Pamiętajmy, że to świadczenie dotyczy wszystkie dzieci do 18. roku życia, również te, które są pierwsze i jedyne w rodzinie. O tym, jak wygląda program „Rodzina 500 plus” informował dziś premier, Mateusz Morawiecki. Zachęcał tym samym, aby rodziny decydowały się na składanie wniosków drogą elektroniczną.

Wnioski o 500+ na pierwsze dziecko

Przypomnijmy, że do tej pory świadczenie z ramienia programu „Rodzina 500 plus” przyznawane było tylko na drugie i kolejne dziecko. Teraz wszystko ma się zmienić

Po zmianach, które zostały wprowadzone, świadczenie będzie przysługiwać na każde dziecko do 18. roku życia. Także na te, które znajdują się w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Nowe zasady polegają także na tym, że zniesiono kryterium dochodowe.

Jeśli wniosek zostanie złożony w okresie od lipca do sierpnia, świadczenie zostanie przyznane z wyrównaniem od 1 lipca 2019 r. Złożenie wniosku po 30 września 2019 r., będzie oznaczać tyle, że świadczenie zostanie wydane od miesiąca złożenia wniosku, czyli bez wyrównania za miesiące minione, tj. lipiec i sierpień.

Czy składacie wnioski o 500+ na pierwsze dziecko?

Może Cię zainteresować