×

Piotra Woźniaka-Staraka pochowano nielegalnie. Do sądu trafił wniosek o ukaranie rodziny

Policja w Giżycku wystosowała do Sądu Rejonowego wniosek o ukaranie rodziny za pochówek niezgodny z prawem. Czy poniosą karę?

Tragiczna śmierć milionera

Do wypadku na jeziorze Kisajno doszło w nocy z 17 na 18 sierpnia. Wówczas w mediach pojawiły się informację, że na Mazurach wywróciła się motorówka. Wypadła z niej 27-letnia mieszkanka Łodzi i 39-letni mieszkaniec Warszawy. Kobiecie udało się dopłynąć do brzegu, jednak mężczyzna nie miał tyle szczęścia.

Później media obiegła elektryzująca informacja Piotr Woźniak- Starak nie żyje. To własnie on był tajemniczym 39-letnim mieszkańcem Warszawy.

Pogrzeb trwał 2 dni

Uroczystości pożegnalne Piotra Woźniaka-Staraka trwały dwa dni. 29 sierpnia odbyła się uroczysta msza święta w kościele pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie. Uczestniczyło w niej wielu znamienitych gości. Po niej ciało tragicznie zmarłego producenta przetransportowano do Fuledy, gdzie zostało złożone. Wszyscy uczestnicy podkreślali, że pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka był skromny i niezwykle smutnym wydarzeniem:

To był piękny, skromny pogrzeb. Bardzo emocjonalne, prawdziwe ciepłe słowa pożegnania od kilku najbliższych przyjaciół…

Wniosek o ukaranie rodziny Piotra Woźniaka-Staraka

Policja w Giżycku wniosła do Sądu Rejonowego wniosek o ukaranie za nieprzestrzeganie obowiązujących w Polsce przepisów prawa. Pochówek odbył się w miejscu do tego nie przeznaczonym. Jak przekazał sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie:

Sąd Rejonowy w Giżycku (woj. warmińsko-mazurskie) zajmie się sprawą grobu tragicznie zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka. To wszystko na wniosek giżyckiej policji, która 10 lutego złożyła dokument o ukaranie w związku z pochówkiem urny z prochami znanego producenta filmowego w grobie znajdującym się poza obrębem cmentarza (tj. o czyn z art 18 ust. 1 ustawy z dnia 31 stycznia 1959 roku o cmentarzach i chowaniu zmarłych w zw. z art. 12 ust. 3 tej samej ustawy)

Uważacie, że rodzina powinna zostać ukarana?

 

Źródła: www.fakt.pl, wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Youtube (miniatura wpisu), YouTube

Polecane

Może Cię zainteresować