×

Wepchnął żonie do gardła rurę od słuchawki prysznica. Już po chwili odkręcił wodę

45-letni Mirosław wraz z poślubioną kilka miesięcy wcześniej żoną Katarzyną wybrali się na imprezę do zamieszkałych pod Krakowem znajomych. Na miejscu nie brakowało nie tylko alkoholu, ale także mocniejszych używek w postaci narkotyków, a dokładniej kokainy, którą z inicjatywy Katarzyny zażywała również ona wraz z mężem.

Koszmarny poranek

Kiedy impreza dobiegła końca, para wróciła do domu. Następnego dnia Katarzyna nad ranem obudziła męża, mówiąc, że przyjęła leki i może tego nie przeżyć. Wszystko wskazywało na to, że nie żartuje, bo już po chwili zaczęła tracić przytomność. Przerażony i na wpółprzytomny po imprezie mąż, który był jeszcze pod wpływem narkotyków, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i „pomóc” ukochanej. 

Pomoc, która przyniosła zupełnie odwrotny od zamierzonego efekt

Aby ulżyć w cierpieniu Kasi, Mirosław postanowił wywołać u niej wymioty. W tym celu zdecydował się na „dość” kontrowersyjne i wyjątkowo nieodpowiedzialne posunięcie. Zdjął bowiem rączkę z prysznica i wsadził małżonce rurę do gardła, po czym… odkręcił wodę! Miał nadzieję, że płukanie żołądka domowym sposobem pomoże ukochanej. Kiedy okazało się, że jest z nią jeszcze gorzej, zadzwonił do znajomego ratownika medycznego, a następnie na pogotowie, aby pomogli mu uratować ukochaną.

Z ust i nosa kobiety wydobywała się woda

I choć służby zdrowia bardzo szybko pojawiły się na miejscu, na ratunek było już za późno. Jak twierdzi jeden z ratowników, z ust i nosa kobiety przez cały czas wydobywała się pieniąca się woda, która od krwi była zabarwiona na czerwono. Mąż Katarzyny nie przewidział bowiem, że poprzez jego rozwiązanie trafi nie tylko do żołądka kobiety, ale także jej płuc, co mogło doprowadzić do śmierci.

Zarzuty postawione mężczyźnie

Prokuratura początkowo postawiła Mirosławowi zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci żony. Po dokładniejszym śledztwie zostały jednak zmienione na nieumyślne narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Biegli stwierdzili bowiem, że przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążenia, która była spowodowana zażyciem leków, alkoholu i narkotyków jednocześnie, a nie napełnienie wodą dróg oddechowych, jak początkowo uważano.

Śmierć, której można było uniknąć?

Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, jakie i czy jakiekolwiek konsekwencje poniesie 45-latek za swoją nieodpowiedzialną próbę pomocy. Myślicie, że powinien trafić za to do więzienia? A może był zupełnie niewinny śmierci swojej żony? W końcu chciał jej pomóc…

Wiele wskazuje na to, że śmierci kobiety można było uniknąć. Wystarczyło tylko natychmiast zadzwonić po służby ratownicze, które od razu podeszłyby do tego, co się wydarzyło, w profesjonalny sposób. Jedno jest pewne – nie byłoby to wymuszanie wymiotów za pomocą rury od prysznica.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować