in , , , ,

Włodzimierz Cimoszewicz potrącił rowerzystkę. Wydał oświadczenie w sprawie wypadku

Włodzimierz Cimoszewicz potrącił 70-letnią rowerzystkę w Hajnówce na oznakowanym przejściu dla pieszych. Edyta Wilczyńska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w rozmowie z TVN24 powiedziała: „Do potrącenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kobieta przejeżdżała przez przejście rowerem. Zarówno kierowca, jak i rowerzystka byli trzeźwi”.

Były premier wydał oświadczenie w sprawie wypadku. Jako pierwszy opublikował je portal onet.pl

Włodzimierz Cimosiewicz przeprasza za to, co się wydarzyło. Wyznaje, że jego rozkojarzenie mogło wynikać z tego, że kilka dni temu wykryto u niego nowotwór.

Włodzimierz CimoszewiczUdostępnij

„W dniu dzisiejszym 4 maja w godzinach porannych doszło w Hajnówce do przykrego zdarzenia z moim udziałem. Kierując samochodem, potrąciłem przejeżdżającą przez przejście dla pieszych rowerzystkę”

Na szczęście, dzięki mojej niewielkiej prędkości 30 kilometrów na godzinę, poszkodowana Pani odniosła niegroźne obrażenia. Udzieliłem jej natychmiastowej pomocy. Po przekonaniu o konieczności poddania się badaniu lekarskiemu została ona odwieziona do szpitala. W tej chwili znajduje się w domu.

Wyrażam ubolewanie z powodu tego zdarzenia i szczególne współczucie poszkodowanej. Jest mi bardzo przykro z powodu tego niefortunnego wydarzenia w dniu jej urodzin. Pewnym usprawiedliwieniem był fakt jazdy pod słońce. Nie wykluczam również, że bolesna dla mnie informacja sprzed dwóch dni o wykryciu u mnie choroby nowotworowej mogła mieć wpływ na moje samopoczucie

Włodzimierz Cimoszewicz otwiera listę Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jego syn zapewnia, że mimo choroby i wypadku były premier nie zrezygnuje z wyborów

Źródło: wprost.pl, wiadomosci.gazeta.pl, tvn24.pl, bialystok.onet.pl | Fotografie: pl.wikipedia.org, instagram.com