×

Władysław Frasyniuk ocenzurowany przez TVN. Polityk zaatakował żołnierzy

Władysław Frasyniuk ocenzurowany przez TVN. Wypowiedź polityka nie przypadła do gustu władzom stacji, w związku z czym telewizja zapowiedziała, że nie będzie więcej jej powielać. Powodem była pełna emocji rozmowa o uchodźcach przebywających na granicy.

Uchodźcy nadciągają

Na skutek zaognienia sytuacji w Afganistanie, tysiące ludzi szukają sposobów, aby wydostać się z kraju. Specjaliści nie mają najmniejszych wątpliwości, że wkrótce Europa będzie mierzyć się z gigantycznym napływem uchodźców.

Niewykluczone, że dojdzie do powtórki wydarzeń, które obserwowaliśmy zaraz po wybuchu wojny w Syrii. Choć kryzys w Afganistanie dopiero się zaczął, w wielu miejscach Europy już teraz na granicach można spotkać muzułmańskich emigrantów. Ludzie ci pomimo braku odpowiednich dokumentów usiłują za wszelką cenę, w nielegalny sposób przedostać się na obszar Unii Europejskiej. W tej sytuacji obowiązkiem żołnierzy jest pilnowanie bezpieczeństwa obywateli, czyli zapobieganie niezgodnemu z prawem napływowi potencjalnie niebezpiecznych ludzi.

Telewizja TVN24 postanowiła omówić ten temat wraz z byłym członkiem „Solidarności”, Władysławem Frasyniukiem. Niestety polityk odniósł się do sytuacji, która panuje na granicy polsko-białoruskiej w sposób, który nie przypadł do gustu władzom stacji. Mężczyzna stwierdził, że żołnierze, którzy nie wpuszczają do kraju uchodźców to ludzie, którzy nie szanują polskich wartości.

Tak nie postępują żołnierze, śmieci po prostu, to nie są ludzkie zachowania. Trzeba mówić wprost, to antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu, przeciwnie plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice albo dziadkowie.

Władysław Frasyniuk ocenzurowany przez TVN 2
Facebook

Władysław Frasyniuk ocenzurowany przez TVN

W niedzielnym programie Władysław Frasyniuk stwierdził, że żołnierze stacjonujący na granicy są słabi psychicznie. Mocno skrytykował zachowanie Polaków, porównując ich do… psów.

Patrzę też z niepokojem na tę arogancję, chamstwo, prostactwo. Szczerze mówiąc, słowo żołnierz jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach polskich poza granicami, bo ja mam wrażenie, że to jest wataha. Wataha psów, która otoczyła biednych, słabych ludzi.

Dziennikarz prowadzący rozmowę najwyraźniej nie miał nic przeciwko ostrym stwierdzeniom polityka, ponieważ grzecznie kontynuował program. Nie próbował nawet stopować Władysława Frasyniuka. Dopiero jakiś czas po programie zareagował sam TVN24. Stacja wydała oświadczenie odnośnie słów gościa programu.

Przedstawiciele kanału poinformowali, że nie ma przyzwolenia na tak obraźliwe wypowiedzi na antenie programu. 

W związku z inwektywami pod adresem żołnierzy wypowiedzianymi przez Władysława Frasyniuka na żywo w TVN24 wyrażamy ubolewanie, że zabrakło stanowczej, krytycznej wobec używanych zwrotów, reakcji ze strony prowadzącego program

– czytamy w oświadczeniu redakcji TVN.

Redakcja zapowiedziała ocenzurowanie wypowiedzi Frasyniuka. Oznacza to, że nagranie nie będzie więcej powielane przez stację.

Fotografie: Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij