×

Niemowlak umiera, a po chwili wraca do życia. 3 tygodnie później tata robi to zdjęcie i zauważa…

Choć istnieje wiele naturalnych środków zwalczających przeziębienie i grypę, należy pamiętać, że nie wszystkie choroby i objawy tego typu są wywoływane przez niskie temperatury. Pewien ojciec przekonał się o tym na własnej skórze, dlatego też za pośrednictwem serwisu Imgur, ostrzega przed tym innych rodziców.

W lutym 2016 roku, tata z Memphis umieścił kilka zdjęć swojego „małego wojownika”, który stoczył walkę o życie z ciężką i tajemniczą chorobą. Mężczyzna patrzył z przerażeniem jak jego ukochana córeczka umiera, a następnie cudownie wraca do życia i zostaje podłączona do respiratora.

W ciągu kilku następnych tygodni, lekarze ostatecznie zdiagnozowali dziecko – była to poważna choroba, o której wielu rodziców nie ma pojęcia. Mężczyzna, który przeszedł przez prawdziwe piekło dzieli się swoją wiedzą z innymi, ponieważ okazuje się, że istnieje bardzo prosty sposób, aby uchronić maluchy przed potencjalnym niebezpieczeństwem…

Córeczka mężczyzny została przyjęta do szpitala z powodu wirusowego zapalenia opon mózgowych

wirus-rsv (1)

„W chwili kiedy zespół pediatryczny przybył do szpitala aby ją zabrać, ona umarła. Ożywili ją i natychmiast podłączyli do respiratora.” – pisze ojciec dziewczynki.

Z biegiem czasu lekarze odkryli, że dziecko cierpi z powodu wirusa RSV. Oprócz tego maleństwo miało zapalenie płuc, grypę typu H, zapalenie oskrzeli, a jej prawe płuco częściowo się zapadło.

wirus-rsv (2)

Zespół medyczny stwierdził, że jeśli stan dziecka się pogorszy, nie będą w stanie mu pomóc.

Zaledwie tydzień wcześniej ojciec dziewczynki nie miał pojęcia czym w ogóle jest wirus RSV. Teraz przestrzega innych rodziców, aby zachowali szczególną ostrożność podczas opieki nad dzieckiem.

wirus-rsv (3)

Mężczyzna skupił się przede wszystkim na wyjaśnieniu skutków RSV. Pisał również o zagrożeniach związanych z niemyciem rąk przed kontaktem z niemowlakiem. I choć wskazówki te mogą wydawać się oczywiste dla większości osób, ważne jest aby każdy z nas potrafił odróżnić wirus RSV od zwykłego przeziębienia.

Jak się okazuje, wirus RSV nie jest spowodowany działaniem niskich temperatur. Jego przyczyn należy raczej upatrywać w bezpośrednim kontakcie z zainfekowanymi powierzchniami i ludźmi.

W samych Stanach Zjednoczonych aż 60 procent dzieci jest regularnie zakażane wirusem RSV, w wyniku czego cierpią na infekcje dolnych dróg oddechowych.

Original Title: Sneeze_79bj.jpg

„RSV nie rozprzestrzenia się jedynie drogą kropelkową, ale również poprzez kontakt z takimi powierzchniami jak np. koszyk spożywczy, który dziecko dotyka, a godzinę wcześniej inne chore dziecko mogło w nim kaszleć” –  wyjaśnia dr Ari Brown, autor „Baby 411”.

„Ale czy ktoś może umrzeć, jeśli nie myje rąk? Technicznie rzecz biorąc, tak.”

Trzy tygodnie później, ojciec zrobił kilka zdjęć swojej córeczce. Spojrzał na jej twarz i uświadomił sobie, że pomimo wszelkich przeciwności, jego maleństwo przetrwało. Było i jest „urodzonym wojownikiem”, który w cudowny sposób pokonał ciężką chorobę.

wirus-rsv (5)

„Pamiętaj, aby myć ręce przed kontaktem z niemowlakiem. I upewnij się, że jest ono dobrze chronione przed wyjściem na zimno” – ostrzega ojciec.

To bardzo ważne, aby znać potencjalne zagrożenia, jakie może wywołać wirus RSV. Proszę podziel się tymi informacjami ze swoimi znajomymi.

Może Cię zainteresować