×

Znajomy wysyła Ci na Facebooku link do filmiku z Twoim imieniem? Pod żadnym pozorem go nie otwieraj!

W dzisiejszych czasach prawie każdy z nas korzysta z Facebooka.

Komunikacja ze znajomymi okazuje się znacznie łatwiejsza również dzięki portalowi. Gdy znajomy wysyła wam wiadomość zawierającą link, prawdopodobnie bez zastanowienia w niego klikacie. Warto jednak uważać.

Na Facebooku krąży nowy wirus, który pozornie nie wygląda podejrzanie. Dostajecie wiadomość od znajomego. Zaczyna się od waszego imienia, które również jest na końcu linku. Kusi by kliknąć i tak pewnie też uczyni większość.

Żadnego wideo nie zobaczycie, a jedyne co się stanie, to cała wasza lista znajomych otrzyma identyczny link. Zostaniecie również przekierowani na stronę, która będzie próbowała od was wyłudzić opłatę za pobranie filmu lub wysłanie SMS’a. Okazuje się, że nieumyślne kliknięcie może was sporo kosztować.

Facebook on Ipod touch

Warto upewnić się, że znajomy faktycznie wysłał nam link do zabawnego filmiku, by uniknąć oszustwa. Za atakiem stoją Polacy i nie jest to pierwszy raz, kiedy nasi rodacy próbują się wzbogacić w ten właśnie sposób.

Ostrożności nigdy za wiele, szczególnie w przypadku podejrzanych linków. Lepiej unikać klikania w nieznane źródła niż zostać oszukanym.

Może Cię zainteresować

zamknij